Ülkede Zevk Aldığın Şeyleri Yapmak İçin Servet Ödemen Gerektiği Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   egeboi
   Şu an kendi adıma konuşuyorum, gerçekten keyif aldığım iki şeyden bahsedicem: 1. Araba 2. Oyun Şöyle yeni nesil çok beğendiğim bir araba olarak aklıma Alfa Romeo Giulia geliyor, tasarımını ve performansını çok güçlü buluyorum ve binmek istiyorum bu arabaya çünkü neden istemeyeyim? Giriyorum sahibinden'e ve aratıyorum... Karşıma çıkan sonuç aşağıda: Diğer taraftan Avrupa'da ikinci el otomobil satışı yapan sitelere giriyorum ve buluyorum Almanya'da satışta olan bir tane o da aşağıda: Bu aracın fiyatı güzel ülkemizde 505.000 TL iken sadece üç bin kilometre uzağımızdaki Almanya'da 14.000 Euro güncel kurla 105.000 TL :D Almanya'daki insanların gelirinin zaten Euro cinsinden olduğunu unutmayın. Onlar bu araca sahip olmak için 14 bin birim para biriktiriyor ben 505 bin birim ahahahahsah Diyeceklerim araba konusunda bu kadar. Ülkemiz çokzel bizi gısganıyo Avruba. Diğer tarafta evimde boş zamanlarımda güncel oyunları iyi kalitede oynamak istiyorum. Bunun için de sağlam parçaları olan bir bilgisayara ihtiyacım var. Konuya hakim olanlar bilir, bir oyun bilgisayarının en önemli bileşeni ekran kartıdır. Şu anda en güçlü ekran kartları arasında olan RTX 2080 Ti üzerinden gidelim... Amerika'da benim gibi bir insan bu ürüne sahip olup keyifli vakit geçirmek için sadece 1.257 $ ödemek zorunda. Peki ben ne kadar ödemeliyim? 11.658 TL 😂😂😂😂😂 bakın kur farkını da geçtim çünkü 1.257$ * 6.98 = 8.773 TL ahhaha devam edemicem yazmaya Coğrafya kader miydi keder mi? Buyurun sohbete...
    burciko
    Aslında tamda ülkede yapmak istediğim bir şey değil ama maalesef yine dolar, euro kurundan kaynaklı yurtdışı tatil planları hep idareli ve gerçekten birçok anlamda minimal kalıyor. Yani 1'e 7 verecek kesimde çok çok az olduğu için yılda maximum 1-2 şehir ile sınırlı kalıyor.
     egeboi
     bunu yazdığımda dolar kuru 6.96'ydı. şimdi 7.20. neyse gidip biraz sahibinden'de motor yat falan bakiyim 60 milyonluk
      ahmetsakar
      giderek fakirleşiyoruz. ukrayna'ya gittiğimde o güzel insanların durumları beni çok üzmüştü. bindikleri arabalar, alınan komik ücretler. o zaman iyi ki benim ülkem bu durumda değil demiştim. henüz 7-8 sene geçti. aynı seviyeye geldik hatta bizden iyi durumda bile olabilirler şu an.
       madashell
       Dolar selamızı okuyor. 7,20'yi gördük. geçmiş olsun hepimize.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.