Ülkede Ezan Okunması Doğru mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Bazı tweetler gördüm bu tweetlerde tüm ülkenin müsküman olmadığını sadece çoğunluğa göre ezan okunmaması gerektiğini söyluyorlardı ben katılmıykrum şahsen ama sizin düşüncelerinizi merak ettim dioları bekliyorum
    mrsnl33
    Ezan okunmasından insan niye rahatsız olur ki?Kaldı ki hepsi olmasa bile çoğunluğu müslüman olan bir ülke burası.Onlarin ibadetlerini yapabilmesi için ezan okunması şart yani.
     gavrilovich
     Ezan dinmez bayrak inmez. Bunu hala anlayamadılar. İstediği ladar inançsız dolsun ülke Allahın olmadığını iddia etsin ancak bu onların problemi. Dinimize saygı duymak zorundalar. O yüzden hayal kurmasın kimse ezan dinmeyecek. Bu ezanlar hürmetine dönüyor dünya. Şehitler uğruna kuruldu vatan. Ne kadar inançsız olsada hristiyanlar papaya kiliseyi adamış kendini biz hala aciziz ezan olmasa mı diyoruz.
      -lucy-
      Bu konular hakkında konuşunca bazı insanlar kaldıramıyor. Ben susuyorum bu sefer.
       fairytale-
       Benim yaşadığım yerde çanlar da çalıyor o zaman o da çalmasın :p
        berat_redflag
        Evet?
         badideasensei2
         Ezan'ın okunup okunmaması ile bir derdim yok . Asıl büyük sorun Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin belirli bir dini yok ama resmi kanalda dahi Müslümanlık vurgusu yapılıyor. Bu her şekilde ayrıştırıcı bir tutum. Bu ülkede her dinden ya da görüşten insan var ama müslüman kesime çifte standart uygulanıyor. Yok efendim herkese saygılı davranıyoruz diyecek olan da varsa e kardeşim o zaman Paskalya Bayramı da kutlansın.
          ifamyseeku
          Aslinda ezanin cami icinde okunmasi daha mantikli. Ama ramazan da oldugumuz icin oruc tutanlar duyabilmeli
           miller
           ezan değil de ramazan davulcusuna karşı hoş şeyler beslemiyorum. kim davula kalkıyor artık. güzel bir gelenek ama biz oruç tutmuyoruz abi.
            absurdizm
            doğru bence. her ibadet yeri ibadet şeyini belli etsin. kiliselerde çan çalmıyor mu? isteyen istediğini yapsın
             mrlawyerkk
             İbadetini edecek alan zaten namaz saatini ezbere biliyor. Akıllı uygulamalar bile var bunun için. Ezanlar sussun demiyorum ama 15 Temmuz sonrası arşa çıkan hoparlör sesleri biraz olsun kısılabilir. Çızır çızır ve çok yüksek bir ses inanın beynimin içine işliyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.