Ülkede Cuma Saatlerinde Ticaret Yapmama Kararı Alan Markaların Türemesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   E-bebek imiş bu marka." Şirket politikası olarak cuma saatlerinde ticaret yapmıyoruz. Bu sebeple mağazamız kapalıdır. Anlayışınız için teşekkür eder mutlu günler dileriz." böyle bir tweet atmışlar. Her kurumda Cuma namazına gidenler var ama bu ticaret ya da iş yapılmadığı anlamına mı geliyor yakında cuma günleri tatil olur, Arap yarımadasında olduğu gibi. Böyle böyle oluyor bu işler arkadaşlar. İdeoloji böyle böyle dayatılıyor ve bizler de kanıksıyoruz.
   https://twitter.com/ebebek/status/1413596117099548672
   https://twitter.com/ebebek/status/1413596117099548672
    monaiman
    Biz de satışa devam edenlere kazandırırız no problem.
     fairytale-
     Hristiyanlarin kutsal kabul ettiği gün pazar günü. Kiliselere pazar günü ziyaretler yasak olur. Asin artik bunlari özgür bir ülkedeyiz. Onlara saygı var diğerlerine yok mu?
      eo110
      Almanya'da Arapların yoğun yaşadığı bölgelerde Türk kasaplar ve mezbahalar müslüman dahi olsa sarışın insanları çalıştırmıyorlar. Araplar istemiyor ve alışveriş yapmıyorlar. Demek ki bu firmalarda belirli bir kesimden gelecek tepkiyi ve kaybolacak müşteri potansiyelini göze alıyorlar. Saygı adı altında saygısızlık çünkü saygı tek taraflı olduğunda sıkıntılı olur
       eski_bi_tanidik
       Belki dinlerine gayet de saygılı insanlar. Bu araplık değil. Bunlar araplara has şeyler değil. Ona bakarsan cumartesi ve pazar günleri de hristiyanlarin dini tatili ve onlara göre yapılmış bir şey. Ona bi şey demiyorsun/demiyorsunuz ama :D iste senin de dediğin gibi böyle böyle olmuş bu işler. Ayrıca taa eskilerden de bizim tatilimiz cumaydi mübarek gün olduğu için. İste sizi özünüzden böyle uzaklaştırıyorlar. Nasil da rahatsız ediyor sizi. Düşman kesilmissiniz resmen böyle şeylere. İslam nefreti.
        kafatamircisi
        Şeriat öyle bir anda gelmeyecek zaten, kimse çıkıp şeriat ilan ediyoruz da demeyecek, bir gün hiç farkına varmadan adı konulmamış bir şeriat yasasına tabi olacağız.
        https://youtu.be/GSXPxuQ6CXw
        https://youtu.be/GSXPxuQ6CXw
         cinayetvaraga
         Herkes kafasına göre. ne yapalım yani?
          patronicee
          İslami siesta.
           makeup-alp
           Her şirket karar almakta özgürdür, kendilerine göre güzel bir uygulama ama pek bir gereği olmadığını düşünüyorum ben. Cuma saatinde mağazayı kapatmak insanların cuma saati yaklaştığı için cumaya gidip namaz kılmalarına teşvik etmez. Onlarda gider ebebekten değil gider fbebekten alışveriş yapar yada almak istediği şeyi 1 saat avmde orda burda şurda takılarak bekler yine alır.
            gizemino
            Yani ibadet ettikleri saat aralıklarında iş yapmamalarını normal karşılıyorum. Sadece erkek çalışanlara izin verilse kadın çalışanlar ne yapacak bu süre zarfında. Gayet kabul edilebilir. Yurt dışında bile müslümanlar cuma günü mekan açmayıp pazar günü hizmet veriyorlar eğer karşılaştırma yapacaksak
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.