Ülke Genelinde 'Evlilik Okulları' Açılabilecek Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Arkadaşlar, ben bu 'Evlilik Okulları' projesini yeni duydum. Yaklaşık 2 yıldır hayatta olan bir projeymiş ve Kadem tarafından organize ediliyormuş. Projenin amacı, kadın ve erkek arasındaki iletişim becerilerini geliştirmek, evliliğe aday olan gençlerin ve evli bireylerin evlilik ilişkileri ve aile yaşamıyla ilgili farkındalık ve bilinç düzeylerini artırmak, evlilik ve aile değerlerinin genç yetişkinlere sağlıklı aktarımını desteklemek imiş. Eğitmenler psikologlar, aile danışmanları, sosyologlar, akademisyenler, çocuk gelişim uzmanları ve ilahiyatçılardan oluşuyormuş. Bugün Diyarbakır'ın Bismil İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi kadına yönelik şiddetin son bulması için evlilik okullarının açılacağını duyurdu. Evlilik okullarının ilerleyen dönemlerde ülke genelinde sayılarının artacağı tahmin ediliyor. Eğitimlere katılanlara da 'Evlilik Ehliyet Belgesi' verilecekmiş. Yani eş adaylarımızdan bu belgeyi talep edebileceğimiz zamanlar yakın gibi gözüküyor. Bu belgeye sahip olmayanlara evlilik izni verilmeyecek olabilir. Eğitimler gerçekten kadına şiddetin son bulması, sağlıklı aileler ve toplum yaratmak için mi tasarlanmış yoksa 'üç çocuk' ve muhafazakar aile görüşü aşılanmak için mi tartışılır.
    imailahorsilahh
    İlahiyatçılar olmasa darılırdım.
     handeyakar07official
     Hande Yakar'dan ders almak isteyenler Dickder'e müracaat edebilir. Böylece evliliğin gereksizliğini anlarsınız.
      me_out_bye
      Güzel bir şey. Eğitim şart tabi. Ama kendilerinin keşfedip kendi aralarında yön vermeleri karar vermeleri ve sorunlari atlatıp gelişmeleri daha iyi olur. 3.kişi olaya karıştığında dış tarafın isteği olur. Onun tarzı gösterdigi yol bu da tek düzeliğe yol açar ve yine komut ve biyat sistemine. 2kişi arasında onların tarzında çözulebilir. Im strongly karşı artık to the birilerinden NE YAPACAĞIMIN SÖYLENMESİ. O işe komuta zorunlu bırakılmak. We dont like this.
       tsukyomi
       Bir sosyolog olarak şuraya eğitmen olarak katılacağıma diplomamı yakarım. Bildiğimi değil, dayattıracaklarını öğrettirecekler çünkü. Şunu yapacaklarına adaleti sağlasınlar.
        sedefartuny
        Manipülasyon Okulları daha doğru bir tanım olurdu. İlahiyatçının işi ne şimdi burada? Seks isteyen kocasını reddeden kadın cehenneme gider, melekler ona küser demiyor da ne diyor o ilahiyatçı? Proje anlamlı ama bizim ülkemizde amacına uygun olarak işlemeyecektir.
         ceviz-agaci
         evlenemeyecek emsal kadın ben beni true yada false kısmında çarpı olarak işaretlerlerrr
          bendemistimama
          Bunlar aslinda guzel faaliyetler ama bu isleri mevcut hukumet ve avaneleri yapinca tum guzellikleri yok oluyo. Bir kizilay hayranini kizilayfan bu denli sogutan zihniyet evlilik okulu ile kimbilir kimleri nelerden sogutur
           detokssuyu
           Bu 'evlilik ehliyeti' olayını uzun süredir dillendiriyorduk ama aklıma böyle bir şey gelmemişti açıkcası. Bu değil bizim istediğimiz sayın yetkililer. Psikopatları ayıklayın, şiddet eğilimi olanları, öfke kontrolü olmayanları teşhis etmeye ayırın bu eforu lütfen.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.