Ukrayna ve Suriye Halkının Karşılaştırılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   esseref
   ukraynanın savaşa girmesinden sonra insanlar iki şekilde bu ülkeyi karşılaştırmaya başladı nedense. ilki ukraynalıların ülkesini korumak için savaşırken suriyelilerin kaçmasıyla alakalıydı. diğeri ise ülkelerin kendisi değil de bu ülkelere verilen tepki aslında. ukrayna savaşına insanlar tepki gösterip eylemler yaparken neden aynısının suriye, filistin ve savaş yaşayan orta doğu ülkelerine de gösterilmemesiydi. siz ne düşünüyordun, bu karşılaştırmalar doğru mu?
    gossipdio
    karşılaştırma değil ama bizim ülkeye iki taraftan da kimsenin gelmemesi lazım artık kendimize yetemiyoruz
     gundemss
     bibirinden farklı sahiplenme duyguları olan iki ülke. Ukrayna'nın vatan sevgisi konusunda Suriye'den daha yukarda olduğu gayet açık
      derinfeylesof
      İkisi birbirinden farklı yapılara sahip ülkeler bana göre
       kalpci
       Hiç bir insan bir kaç güç düşkününün skini indirmek için ölmek zorunda değildir. Boş beleş kahramanlık dolduruşuyla kimsenin ideolojisisi için ölmek zorunda değildir. Şehrim, ülkem dünyadır. Ukrayna’nın Rusya karşısında hiç bir şansı yok, Suriye’de terör savaşı vardı, bunlar açık ve net. Görevi askerlik olmayan bir insan bombaların altına yatmadı diye vatan haini ilan edilemez. Komşu ülkeler her zaman komşusunun savaşından mesuldür, savaştan kaçan insanlara kapılarını açmak zorundadır.
        allf0rmia
        evet, tepkilerin yerinde olduğunu düşünüyorum ve bende katılıyorum. arkasına bakmadan vatanını bırakan bir milletle, canını dişine takan millet ne anlamda bir tutulabilir? -sözde sorudur- şartlarmış, toplum yapısıymış cart curt bu konunun kriteri olduğunu düşünmüyorum. dünyevi her şey bir yana vatan bir yana. böyle düşünüyorum.
         goygoysporz
         her ikisi bağlantılı bence. Ülkelerini savunmayan ve ses çıkarmayan insanlara neden destek olsunlar ki
          diziizlio
          birbirinden zıt iki ülke her açıdan
           notuds
           ortadoğu ülkeleri siyasal islam altında terörle sürekli iç içeydi. bu terör ışıd ya da pkk değil hükümetlerin kendisiydi. güçsüz ülkeler olarak antipatik yaşamları yüzünden hep nefret toplamıştır. gerek çocuk evlilikleri olsun gerek pisliğin yolsuzluğun hammadesi olmayo başararak kendinden nefret ettirmiştir. ukrayna gelişmiş demokratik bir ülke olma yolunda ilerlediği için veya insanlarının genel itibariyle gelişmiş yaşantıları olduğu için daha çok insanımsı hissettiriyorlar. eğer bir fırsatımız olacaksa suriyelisini afganını hep gönderip 20 katı ukraynalıyı alabiliriz. şahsi görüşüme göre onlar gelişmemiş suriyelisi afganından daha yararlı olur yediği kaba pislemez ve yapılan iyiliği unutmaz diye düşünüyorum. hiçbiri gelip burda karısını kızını trafik ışıklarında pazarlamaz. elbet kötüsü de vardır. suriyelinin de iyisi de vardır ama durum ortada. hergün işittiğimiz kötü haberler yüzünden kimsenin sabrı veya anlayışı yok
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.