Ukrayna'da Olan Olaylar Hakkında Ruslar Ne Düşünüyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Reddit'te karşıma çıktı. Ruslar şunları yazmış; -Bugün Rus olmaktan gurur duymadığım bir gün. -Putin'e sövüyorum, söyleyeceklerim bu kadar. -Rus babam ve Ukraynalı annem var. Slavların birbirlerini öldürmesini görmek çok üzücü. -Rusya'dan bir arkadaşım, Nazi Almanya'sındaki Nazileri desteklemeyen insanlar gibi hissettiğini söyledi. -Putin'in 3. Dünya savaşını başlatacağını hissediyorum. Bunlar benim gördüğüm yorumlar ama çok ciddi propaganda yapılıyor ve toplumun %50'si işgali destekliyor imiş. Televizyon onlarda çok ciddi bir kitle yönlendirme aracı imiş ve yıllardır bu yöntemle Putin destekçi kazanıyormuş.
    tsukyomi
    Olan Ruslara da olacak. Şeytanlaştırılacaklar, tıpkı bir zamanlar Almanların şeytanlaştırıldığı gibi. Hoş, gerçi o zamanlar da şeytanlaştırılmışlardı. İnsanoğlu adidir, kalptır, bu Ruslar şerefsiz der geçer ama kimse düşünmez ulan bu kararı bütün Ruslar toplanıp almadı, Putin aldı diye, yaftalamak düşünmekten daha kolaydır çünkü. Savaşın sosyolojik/psikolojik tarafı da budur. Kazanan da şeytanlaşır, kaybeden de. Sevdiceği Rus askeri olan, Ruslarla teması olan biri olarak söylüyorum; askerler de bu savaşı istemiyor. Sabahtan beri BPT'de yorumları okuyorum, yok gebersinler, yok hak ettiler falan. Ne Ukraynalıya bir şey olsun ne Rus'a demiyorlar, anaların habersiz çocuklarına küfredip duruyorlar. Kimse savaşı çıkarandan hesap sormuyor, zorla savaştırılana yükleniyor. İçim acıyor iki gündür, ona bir şey oldu mu diye düşünmenin yanında bir de tarafçılar çıkıyor. Sabahtan beri ayıplanıp duruyorum, sadece Rus askeriyle birlikteyim diye, taraf tutmuyorum diye. Tam olarak böyle insanlar, taraf olmayan bertaraf olur kafasındalar. İnsanlığın selası var olduğu gün verilmiş, ne diye uğraşıyoruz ki.
     archie
     Rusya gibi bir ülkede halkın ne düşündüğü ne kadar önemli acaba
      anemik
      Rusya'da büyük bir propaganda olduğunu ben de duymuştum, yine de her zaman olduğu gibi bu savaş iki liderin savaşıdır. Olan askerlere olur birilerinin politika hırsı yine gencecik insanları hayattan koparacak
       hayalperestbirii
       ne düşündüklerini bilmiyorum ama çok üzücü bir video karşıma geldi bir aile küçük kız çocuğundan ve eşini yolcu ediyor küçük kız ağlıyor bir tarftan baba ağlıyor, o kadar içim parçalandı ki ailelerin insanların ne suçu var ya deli olucam.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.