Uğur Şahin'in Dünyadaki En Zengin Türk Olması: Peki Türkiye'de Yaşıyor Olsa Ne Olurdu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Pfizer ile birlikte Covid-19 aşısı geliştiren BioNTech Ceo'su Uğur Şahin, şu an itibariyle Dünyadaki en zengin Türk. Uğur Bey'in 5,1 milyar dolarlık serveti varmış arkadaşlar. Eşi Özlem Türeci ile irlikte geliştirdiği Covid-19 aşısından sonra bu yıl serveti 3,7 milyar artmış. Ceo'su ve %18,8'lik hissedarı olduğu BioNTech firmasının bugün piyasa değeri ise 28,9 milyar dolar. Adam aşı geliştirdi olacak o kadar ama değil mi? Bizim ülkemizde ise en zenginler listesini rantçılar oluşturuyor. Uğur Bey ve eşi Özlem Hanım'ın Türkiye'de yaşamıyor olması bir tesadüf olmasa gerek.
    siradan_birisi
    Asla adını duymazdık. Kendisi alman vatandaşı Tıpkı aziz Sancar gibi Türkiye'yle tek bağı burada doğmuş olması
     okadin
     Ülkemizde bilim yapılamıyor olması tabii ki tesadüf değil, yıllardır beyin göçü diye üstün körü bildiğimiz, öğrendiğimiz şey o kadar da masum bir durum değil. Şimdi birileri çıkıp bayrak asma derdinde bizim bu insanlara ne gibi bir katkımız oldu ki başarıları ile övüneceğiz?
      sedefartuny
      Türkiye'de yaşamıyor olması Türk olduğu gerçeğini değiştirir mi? Evet beyin göçü bir sorun ancak bu insanlarla aynı dili konuşuyoruz, aynı topraklarda büyüdük. Bayrakları asmamızda da bir sorun yok bence. En zengin Türk oldukları için değil, aşıyı buldukları için.
       peripedia
       Bizim ülkemizde en zengin Türk olamazdı çünkü biz bilim yapana, üretene zenginlik sunamayan bir ülkeyiz. Zenginlik mevzusunu da geçelim. Bilim insanlarına değer veren bir ülke değiliz. Artı en zengin Türk RTE değil mi? Devlet adamları bu listelerde yer alamıyor sanırım. Aklıma ilk gelen bu oldu yalan yok :))
        detokssuyu
        Emek, çaba, fırsat eşitliği, disiplin, eğitim ile her şeyin mümkün olacağını göstermiştir ve evet coğrafya kaderdir. Her zaman ilimin, bilimin kazanması dileği ile. Tebrik ediyorum. Helal olsun Uğur Şahin ve Özlem Türeci.
         eflayilmaz
         Başta biontech diye bir şey olmazdı. Türkiye moleküler biyoloji, bilişsel bilimler, fizik, matematik gibi temel bilimlerde çok geri kalmış ve inatla gelişmeyen bir ülke maalesef
          gulun
          Dünyadaki en zengin Türk olamazdı muhtemelen..
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.