UEFA Şampiyonlar Ligi'nin İsviçre Sistemine Geçmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   The Times'ın iddiasına göre UEFA, İsviçre sistemi formatına geçmek konusunda çalışmalara başlamış. Bu sisteme göre kulüpler grup aşamasında 1 takım 10 farklı rakibe karşı 10 grup maçı oynadıktan sonra tur atlayacak. Tüm maçlar farklı takımlara karşı oynanacak ve ülke ayrımı olmayacak. Grup aşaması sona erdiğinde ilk 8 sıradaki takım direkt olarak son 16 turuna kalacak. 9 ila 24. sıra arasındaki takımlar eleme maçları oynanacak. 9. sıradaki takım ile 24. sıradaki takım eşleşecek. Buradan turu geçecek 8 takım, UEFA Son 16 Turu'na kalacak. Bu ilk 24 sıradaki takım, Şampiyonlar Ligi'ne bir sonraki sezon da katılım hakkı kazanacak. Son 16 da ise takımlar oluşan turnuva ağacına göre finale kadar çift maç eleminasyon sistemiyle devam edecek. Final yine tek maç olacak.
   https://www.thetimes.co.uk/article/ten-group-games-against-different-teams-in-proposed-champions-league-shake-up-cn6mm6ntf
   Haberin Detayları
   Yeni sisteme göre her takım grup aşamasında fazladan 4 maç oynayacak. Bu da TV reytingleri ve reklam gelirlerini arttıracak doğal olarak. Seyirci zevki açısından bakıldığında ise bence daha fazla rekabet olacağı için kesinlikle izlemesi daha keyifli maçlar olacak. Sistemin 2024-2025 sezonundan itibaren başlaması bekleniyor. Sizce böyle bir sistemle birlikte şampiyonlar ligi keyfi daha da artar mı?
    karolunita-
    bu ne mk çok karışık bu niye geçiylar ki buna?
     cinayetvaraga
     şans faktörünü sıfıra indirecek bir sistem gerekli artık. sonra o götü başı oynayanları görebiliriz. hep şanslı kura çektim muhabbeti yapan delikanliları da görebiliriz böylece.
      ozymandiase
      Muhtemelen kapitalist sistemin daha çok işine geldiğinden geçilmesi düşünülmüş sistemdir. Her şey para için artık.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.