Twitter, Bakan Soylu'nun LGBT'lilerle İlgili Paylaşımına Kısıtlama Getirdi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   makeup-alp
   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun LGBT'lilerle ilgili "Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı" şeklindeki paylaşımına Twitter tarafından kısıtlama getirildi. Sosyal medyayı aktif kullanan siyasetçilerin başında gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafının yere serildiği olayla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.Bakan Soylu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı" ifadelerine yer vermişti. Bakan Soylu'nun bu paylaşımına Twitter tarafından kısıtlama getirildi. NEFRET DAVRANIŞI OLARAK NİTELENDİRDİ Bakan Soylu'nun tweet'ine eklenen uyarı notunda şu ifadeler yer aldı: "Bu tweet, nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları'nı ihlal etti. Ancak Twitter, tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi."
    cherry-cupcake
    çok tehlikeli bir dil kullanılıyor gerçekten. lgbtli vatandaşlarımız açık şekilde hedef haline getiriliyor. bu çok acı bir durum. bunu devlet yetkililerinin yapması daha da korkunç.
     mrlawyerkk
     Nefret söylemi suçtur. Hangi mecrada olursa olsun müdahale edilmelidir. Bir Bakan kamuoyunu bu şekilde yönlendirmemelidir. Bu insanlar vatandaş, bu insalar her yerde. Kabul edilebilir bir şey değil bu söylemler.
      rarero
      Algoritmaların azizliğine uğramış sayın bakan. İşte herkesin adaleti sizinki gibi kişiye göre işlemiyor.
       raselika
       Twitter'ın adaleti diye bir kavram geliştirilmeli artık. Herkes ki özellikle siyasiler kafalarına göre her dilediğini yapmamalı.
        bisosyolog
        Twitter’ın bağımsızlığı beni benden alıyor
         ozymandiase
         Göz görmeyince gönül kısıtlamaya gitmiş sayın soylu. Üzülmeyin. Eğer uslu bir kullanıcı olursanız bir gün siz de tweet atabilirsiniz.
          mrsnl33
          Keşke birbirimize saygılı olmayı öğrenebilmek dünya çok daha güzel bi yer olurdu.Elimizdeki beş parmağın besi de farkliyken fikirlerimiz,dusuncelerimiz, tercihlerimiz nasıl aynı olabilir ki?Allah herkese akıl,fikir,düşünme yeteneği vermiş.Herkes de buna göre kendine bi yol çizmiş.Doğru ya da yanlış bana gore muhakemesini ondan baskasi yapamaz
           sedefartuny
           Bravo Twitter, kim olursanız olun twitter gibi bir mecradan insanlara hakaret edemezsiniz. İki iki dört. Keşke canım ülkemin bakanı da bu görüşte olsa ve bu sözleri hiç sarfetmeseydi.
            eflayilmaz
            Keşke içişleri bakanımız bu kadar keskin bir üslup kullanmasa
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.