Türklerin Üreteceği Yerli ve Milli Çipimizin Adı Ne Olabilir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Türkiye TÜBİTAK laboratuvarlarında çip üretebiliyor ancak seri üretim yapabilecek bir altyapısı yok. Çip üretebilmek, çok yüksek değerlerde yatırım gerektiriyor. İşbirliği anlaşması yapılan Silterra fabrikasının 1.6 milyar dolarlık yatırım değeri bu paranın önemini açıklıyor. Türkiye’nin yerli ve milli çip ile ilgili tek sıkıntısı üretim tesisinin olmamasıymış. O sıkıntı da çözülmüş. Peki yerli ve milli seri üretim çiplerimizin adı ne olacak? Ataçip olabilir. Ya da 15 temmuz şehitler çipi olabilir bilemiyorum. Sizce?
    kania_
    Muhammed telhaağğ yapalım bence çoksel olur
     mrlawyerkk
     Çipebey. Ne de güzel suni gündem yaratıyorlar değil mi? Çip üretecekmişiz tabii canım aşı ürettik, uzaya astronot gönderdik. Sıra çipe geldi. Biz isim düşüneduralım Osmangazi köprüsünün garanti cezası cebimizden eksilmeye devam etsin.
      sadisfekshin
      Kiramen katibin olsun.
       merivella
       Çipiliyet
        a.l.p.o.l.l.o.n
        US-1453 Us anlam olarak yakışır ve iddalı gözükecekse devir atlatan tarihi çipin modeli yapalım Hatta güçlendirilmiş savunma için olanlara anka denir ANK-1071
         moon_night
         Çipiye
          detokssuyu
          Çip1453. Her seferinde neden yapıyoruz bunu biz ya. Bari önerilerimiz dikkate alında ama o da yok. Sıktı bu isim bulma muhabbeti. Keyif vermiyor artık.
           karolunita-
           Ak_çip_2023
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.