28
20.1.2021
Türklerin Genetik Kodlarına İşlenmiş En Büyük Bug
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkçe'ye tuhaf bir dil demiş. Atalarımızın mezar taşlarını okuyamıyoruz demiş yine. Yine diyorum çünkü defalarca tekrarlarmıştı bu cümleleri kendisi. Hal böyle olunca insanlar Erdoğan'ın Türk toplumunun buglarını bulduğunu ve konuşmalarını bu buglar üzerinden şekillendirip hanesine artı puan eklediğini düşünüyor. Haklılar. Bir kez söylenmiş, üzerine konuşulmuş, toplumu adeta iki farklı kutuba ayırmayı başarmış, birileri tarafından alkışlanmış, birileri tarafından ciddi anlamda eleştirilmiş bir söylem neden tekrar kurgulanıp ortaya atılır ki? Toplumumuzda Orhun Yazıtlarını ya da Atalarımızın mezar taşlarını okuyamadığı için üzüntü, utanç ve öfke içerisinde olan bir kesim var. Bu bir bug mı? Bence evet. Görselde görmüş olduğunuz şu olay da bir bug olabilir. Bu durum karşısında bir süre düşünmek zorunda kalıyorsunuz.
    eski_bi_tanidik
    Bug ne Türkçe konusun
     me_out_bye
     Ekmek yemek. Belkide IQ muz ondan düşüktür.
      benita
      Görselde ne var yav, gayet net değil mi?
       peripedia
       'Dinimiz' mevzusudur. Ülkedeki herkesin müslüman olduğu kabul edilmiştir, laikliğe karşılıktır ve evet katılıyorum siyasetçiler bu bugları çok iyi kullanıyorlar.
        ggggggg
        Uçan kuştan yerdeki karıncaya kadar her şeyi eleştirmek ve karışmak. 7 kat sülalenin senin evliliğini, okuduğun okulu, mesleğini veya giyimini-kuşamını merak etmesi.
         gregory_
         "Memleket nere" illeti.
          agac-ceviz
          fırsatını bulsa bir anayasa maddesi eski türkçe osmanlıca yapar yazı dilini omman tanrım
           mrlawyerkk
           Bazı durumlarda kilitlenip kalıyoruz. Bir şeyi çok düşünmekten kaynaklanıyor herhalde. Geçen iki kasalı küçük bir marketteyim tek kasa çalışıyor sıra almış başını gitmiş ikinci kasa açıldı kasiyer iki kere falan buradan alayım diye bağırdı kimse kıpırdamadı arkadaş. Bug budur bence.
            cokbilmisdegilcokbilen
            Dünyadaki herkesi Türk sanmak.
             diocubacito
             +Beni çok kısıt... -ZOOORRRRT +Osurdun mu sen ?
              a.l.p.o.l.l.o.n
              Sana bileceksin zorundasın oku köpek ! Demiyor. Sen tarihini atanın bıraktığı tarihi miraslardan öğreneceğine elin dediklerine inanıyorsun. Utanç verici bir durum. Ben Göktürkçe,Osmanlının yazdıklarını okuyamıyorsam sorun bendedir sorun ailemdedir sorun devletimdedir sorun ülkemindir. Ben şuan gidelim harfimizi göktürkçe yapalım demiyorum. Atatürk gitmiş uyum sağlamak in latin alfabesi yapmış olabilir ama bu benim has türkçemi öğrenemicem kullanamayacam anlamına gelmez. Not: Şuan burda dijital olarak klavyeden yazdığım için hatalı türkçe kullandığım için de beni eleştirmeye kalkmayın.
               secretagentzero
               Erkeklik saçmalığı
                raselika
                Bağırarak bir şeyi daha iyi anlattığını düşünmek.
                 can-sans
                 2 dili aynı anda bil,yani elimizin altında latin kökenli universal bir alfabesi bulunan bir dil olması kötü mü ?
                  kisi
                  Uyum sağlamayı kötü bilmek.
                   cicikus666bicak
                   savasci olup devlet kurmalari fakat bunu yurutememeleri.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.