38
1.11.2020
Türklerin Bağıra Bağıra "Ben Medeniyetsizim" Dediği Anlar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madam-aylak
   Sakin sakin hemen küfürler yağdırmayın... Türk olduğum için kendimle gurur duyuyorum yani lafım herkese değil. Ama kabul etmek gerekir ki geçmişin asil Türk kanı bugün herkesin sahip olduğu bir özellik değil. Eskiden komşusu açken tok yatan olmazken şimdi doğal afet gibi vahim bir olay karşısında insanlar yağmalamaya kalkıyor, düşene bir tekme de ben atayım hesabı.. Şimdi siz buna "ne medeniyetli insan" diyebilir misiniz? Lafım bu ve toplum içerisinde saygısızca hareket edene, turistlere hayvan gibi davranan ve fahiş fiyatlara ürün satanlara, magandalara, toplu taşıma araçlarında bacaklarını neredeyse amuda kaldırıp oturanlara, hayvana eziyet edene, tecavüz eden, yere tükürenlere falan filan... "Tek Türkler mi yapıyor" diyenler olabilir. Diğerleri beni hiç ilgilendirmiyor ben içinde yaşadığım topluma bakıyorum..
    amakafamiznasiguzel1
    "Günaydın, nasılsınız?" diyince cevap vermeyenler. Sağol ya sorduğun için işte iyiyim ben de 😡
     palmiye
     Trafikte korno çalınması. Gerekli gereksiz her şeye.
      gregory_
      Her an.
       visnelikapkek
       Trafiğe çıkınca her an ölecekmiş gibi hissediyorum. Acelesi olmadığı halde insanlar arabaları son hız sürüyor. Bu arada sinyal vermek bedava :)
        mehmet_08
        geçmişin asil türk kanı dediğin yaklaşık 1300 yıl önceki türklerin kanı. araplarla tanıştıktan sonra o kan falan kalmadı. etek ya da şort giyen kıza hayvan gibi bakılması. 2 sene önceki sevgilim voleybol oyuncusuydu ve okulumuzda voleybol turnuvası vardı. sevgilim ve birkaç kız daha kısa spor taytlarından giymişti. normalde dolmayan spor salonu voleybol maçları olduğu zaman erkeklerle dolup taşardı. inanılmaz gergin hissederdim bakan bir değil 200 kişi acayip gerilirdim birini dövecem diye
         redblack
         Hizmet veren kisiye, garson vs. ,ters ters davranmasi
          monaiman
          Yere çöp atan vatan haiyinidir benim için. Uygarlığın zerresi kalmamış gerçi bu vatanda.
           gulfemkaya
           Her depremden sonra kiralara zam gelmesi. İzmir'de depremden sonra kiralar %25-%30 oranında zam gelmiş. Medeniyetsizlik, vicdan yoksunluğu bazen bu ülkenin insanına diyecek tek kelime laf bulamıyorum ya
            cinayetvaraga
            Sene 2020 hala yere lama gibi tükürüyorlar, araba camından çöp atıyorlar ki araba kirlenmesin, izmaritler yerlerde... Ha bir de ısrarla her seçim pusulada 20 tane parti olması.
             absurdizm
             yere tükürmek
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.