Türkiye Yönetimi Beyin Fırtınası Konusu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Atatürk bir dahi idi yaşadığı döneme göre. Aksi iddia edilemez şekilde fazlasıyla ileri görüşlüydü, hisleri kuvvetliydi gözü açık bir adam liderdi. M.Kemal Atatürk gibi birinin ya da en azından benzer yakın niteliklerde birinin çıkıp şu an siyasete katılması konuşup düşüncelerini aktarıp oylarımızı toplaması ve ülkenin başına geçip her şeye çeki düzen vermesi neredeyse çok utopik bir hayal. Maalesef ki... Şu an elimizda bulunan yegane seçenekler: Rte, K.kılıçdaroğlu, M.ince, A.davutoğlu, A.babacan vb tipler. Gençlere layık hiçbir şey yok ortada. En azından bu hayalini kurduğumuz olayın başlangıcı olmasından çok uzakta isimler ve büyük ihtimal hiçbirisi bu icraata adım atamayacaklar veya atmayacaklardır. Şu an kayıtsız şartsız "Türk aile biçimi" zırvaları ile 60+ 1975 arası insanların emri altına girmiş bulunuyoruz dönem onlarin dönemi onların sözü geçiyor ve bu makamların çoğu bu tür kel abilerimizin elinde. Bu nesil ile isteklerimiz dünya görüşümüz (istisnalar hariç, azınlık bir kısmı) birbirine uygun veya aynı istekler değil. Türkiye'de gençlerin mutsuz olmasının yrganr sebebi budur. Sakın düşünmeyin ki seni Ameriga İsrail bu mutsuz hayata sürüklüyor? Ameriganin böyük oyunun eseri hepsi? Komik. Hayır! Senin mutsuz olmanın tek sebebi BU NESİLDİR. Yanı başındaki insanlardır düşman, mücadele etmen gereken kendini savunman gereken uzakta değil yanıbaşımızdakilerdir. Tahmin edersiniz ki eğer bir şeylerin düzelmesini ve bu hayale doğru ilerlemeyi istiyorsak? Önce bu değişmelidir. Ve bunu size bu kötülüğü yapan BİLEREK ya da BİLMEYEREK dolaylı ya da direkt sebebi tartışılır ve farketmez konumuz o değil. Olması değişmesi gereken şey budur. Ve bu sıkıntıları sana verenlerin yapmasını bunu beklemek çok ahmakça ve boşa bekleyiş olacaktır. Hemen şimdi ayağa kalkıp bu işi bu isteği arzusu bulunan kişiler yani BİZLER yapmalıyız. 75 sonrası nesilden biri çıkıp deyim yerinde ise MASAYA YUMRUĞU VURMALIDIR. Bunun için kimseden bir hareket görmüyoruz. Ve bu yüzden kaderimiz değişmeyecek yıllarca bu sıkıntılara maruz kalıp ömrümüzün bir kısmını bu şekilde geçireceğimizi öngörüyorum. Benim şu an imkanım yok olsa yapmak isterdim veya daha erken bu işlerin farkına varmış olsaydım hayatımı buna adayabilir ve bu doğrultuda kendimi geliştirerek ilerleyip hrm kendime hem size faydam dokunması bana mutluluk getirirdi. Ama ipleri ellerine almış olanları dinleyip geç uyanmış bir insanım. Geç uyanmakla birlikte, tepkim görüşüm iki katı keskin ve nettir en azından buna minnettarım. Şu an için neyin az çok doğru olduğunu kavradığımı sanıyorum. Ama yeterli güçte potansiyalde değilim bunu yıkmak için birnşeyler yapmak için. Ufak ufak (kendimce) kendi hayatımda kendimi etkileyecek şekilde EN BAŞ AŞAMA İLK ADIM olarak başladım çabalamaya. Ama zararım çok. Sizlerden bunu beklerim. Birliktr bunu yapabiliriz. Ama herkes ilk önce bir ayağa kalkmalı. Kaderine razı olup susmak hıhı evet demek yerine ipleri birilerine verilmiş bu doğrultuda yaşamak yerine ayağa kalkıp.
    gregory_
    Özge Özpirinçci aday olsun
     yabadabadu
     okuyasım yok
      fairytale-
      Benim beyim yapmaz oyke seyler hdhdhdh
       me_out_bye
       Sizin fikirleriniz nedir ve ne yapılması gerekmekedir? Bizimle paylaşın. Herkes burada yaşıyor ve herkesin görüşü önemlidir. Sorunları ortadan kaldirmak için konuşmamız şarttır. 👍🏻
        tsukyomi
        Bu millette tembellik ve bu konularda bile sululuk varken bu ülke daha çok çeker İbov. Okumaya-yazmaya üşenen insan bırak ülke düzeltmeyi kendi hayatını bile düzeltemez. Yapılması gereken tembelliğe son vermek, bazı şeylerden feragat etmek, her daim cesur olmak ve kurban olduğum Atamın yolundan bir an olsun sapmamaktır. Bir de yeni adaylar çıksa iyi olacak, bu adaylar birbirinin fuşyası çünkü.
         kanadadabiryusuf0
         yardımcı olmamı ister misiniz?
          me_out_bye
          Özet: Ya hep birlikte mutlu günlere el ele uzanırız. Ya da bulunan bu ortama razı gelmiş olursun ve ömrünü böyle geçirirsin. İdeolojimiz: Kaybedecek zaman yok. Fight back! İstiklal için mutluluk için mücadele et. 🤝🏻.
           eski_bi_tanidik
           Şunu söylemek istiyorum, şuan piyasada çok iyi diyebileceğimiz veya bunlari gerçekleştirecek bi Allahin kulu yok. Ak parti dönemini görüyoruz. Diğerlerinin de birbirlerine (çoğunlukla akpye) ilişmekten başka bi bk yediği yok. E napıcaz. Şöyle halktan gelme ülkeyi çok ilerilere taşıyacak, özellikle ekonomiyi kalkindirabilecek birisi olsa da bir şeyler olsa. Mesela Merkel (Almanyanin durumu iyi olduğu için ve genellikle memnun olunduğu için yoksa çok bilgi sahibi değilim ilgilenmiyorum) onun gibi ülkeyi hakkıyla yönetecek biri olsa olabilir bunlar. He biz de bir şeyler yapabiliriz tabii ki gençler ve halk olarak
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.