Türkiye'yi Kadınlar Kursaydı...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Büyük ihtimal bayrak pembe mor arası bir renk olurdu Liderimizin adı Meliha Emel Anatürk olurdu ve bence harika olurdu djfjxjdj
    pinkypie
    Türkiye'yi kadınlar kurmuş olsaydı bence o kadar yanlış bir cümle ki. Türkiye'yi kuran kadınlar olmasa dahi, Türklüğün her adımında, insanlığın,laikliğin her oluşumunda, her yeni devrimde (bu kıyafet olsun alfabe olsun) kim öğretti? kıyafetleri diken, alfabeyi öğreten öğretmenler yalnızca erkekler miydi? :) hayır. ki bunları öğrenecek, yalnızca öğrenmeyle kalmamasını sağlayıp benliklerine işletebilecek kimlerdi? ben söyleyeyim, annelerdi. ablalardı. kadınlardı. zannetmeyin cinsiyet ayrımcılığı yapıyorum, erkekler de elbet pek çok adım attı pek çok yükü sırtladı, ancak kadınlar bu ülkenin, diğer ülkelerin, dünyanın mihenk taşıdır. temeli ve oluşumudur aslında. birileri yakınmış pek çok eksik ve yanlışlar olurdu, kadınlar kendi istedikleri gibi yönetirdi vs diye. şuan ülkenin tüm yönetim sıfatı altındaki isimlere bakın. %90ı erkek. kalan %10'u da bu erkeklerin ''izin'' verdiği kadınlar. onların seçtiği, yalnızca sıfatı taşımakla yükümlü ancak yine bu %90 erkek grubunun dediklerini,söylediklerini yapanlar. yapmakla yükümlü olanlar. inanın kadınların laiklikten bu yana birey yetiştirme tarzıyla bir ülke yönetiliyor olsaydı, şuan bambaşka şeyler olurdu. ekonomik krizi, savaşları, siyaset ağrılarını konuşuyor olmazdık. bilakis, anaç yönetimle ''bir anne edasıyla'' şu ülkede din dil ırk ayrımı yapılmaksızın her insana, her canlıya hak ve özgürlük tanınır, ve destek verilirdi. bırakın bir cana zarar gelmesini, askerlerin kılına rüzgar değmesin diye hareket edilirdi. ve inanın bu barışçıl düzen içerisinde o denli gelişirdik ki. teknolojide de sağlıkta da. kurulu bir düzen, mutlu bir ülke olabilirdik. en azından insan olmayı unutmazdık.
     lutfen-ama
     Çok abartmamış mısınız acaba canlar? Ben kursam bu dediklerinizin hiçbiri olmaz hangi kadın kurarsa kursun öyle şeyler olmaz zaten be. Genel kurallardan bayrağa kadar değiştirmişsiniz sanki kuruluşta kadınların payı hiç yok gibi duruyor size kalsa. Çıkıp yönetmedilerse de savaşanlar bile oldu, aslında zaten kadınlar da kurdu bu ülkeyi çok dar bakıyorsunuz.
      -lucy-
      Hep soruyorum kendime. Eğer cumhurbaşkanı İYİ BİR kadın olsaydı, her şey tam tersi olur muydu? Eğer böyle bir şey olsaydı kadınlar taciz eder miydi? Eşitsizlik olur, erkeklere haksızlık yapılır mıydı? Bi sonuca ulaşamadım ama kendimce çıkarımlarım var. Bunu burada söylesem linç yerim, bu yüzden söylemeyeceğim ama bi kaç fikrimi dile getirebilirim. Her şey ya daha güzel ya daha kötü olurdu. Şuan bu hâl de olmazdık eminim. Daha kötü olabilirdik. Ama daha da iyi olabilirdik. Belki daha bi düzen olurdu sanki, kadınlar daha düzen manyağı ya. Bilemiyorum Altan, bilemiyorum..
       thetalentedmrripley
       2002 yılında akp diye bir parti gelir ülkenin babasını sikerdi
        nonpareil
        pembe trafik lambalarının üstünde dantel olurdu
         kafatamircisi
         Erkek sığınma evleri de olurdu)
          avci-kiz
          Süper olurdu be muzlum
           littlejohn
           Ustteki diolari okudukca iyi ki diyorum ulkeyi kadinlar kurmamis 😂 Sanki ulkeyi neden kadinlar kurmamali basligi gibi olmus ahahah ( linçlenmeye hazirim saldirin )
            absurdizm
            tek farkı kadın haklarının şaşalı olması oldurdu bence. eğer AKP'li olursa kapanma zorunluluğu getirirdi
             strangestar
             Önemli olan işini doğru düzgün yapsın dürüst olsun halkına,eğitime,bilime önem versin insanları kutuplaştırmasın refah ve huzur seviyesini yükseltmek için çalışsın onda sonra kadın erkek farketmez ama bunların olması içinde Türk milletinin çalışkan olması lazım ama şu anki koşullarda bu çok küçük bir ihtimal oda Mansur Yavaş kazanırsa belki iyileşiriz ama bu saatten sonra da düzelceğimizi düşünmüyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.