Türkiye Şartlarında Evlilik İçin İdeal Yaş Kaç ve Neden?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mortie
   Şimdi bakınca mantar gibi açılan üniversiteler sağolsun, üniversite zorunluluk gibi bir şey oldu. 22-23 gibi mezun olsan, erkekler için askerliği, şanslıysan iş bulması derken 26-27 oluyorsun. Biraz da hayatı yaşayarak anlayalım, bekar hayatı yaşayalım, bazı şeyleri oturtalım dersen ideal yaş 29-30 bandına çıkıyor. 30 üstünde olur mu olur ama belli bir yaştan sonra da oturmuş alışkanlıklar ve hesap vermeme özgürlüğü nasıl bırakılır ayrı muamma. Sizin de fikrinizi alayım.
    unhappy-witch
    Bence ideal yaş 23-25 gibi daha iyi olur. Çünkü hem olgunluğun oturmak üzere hemde alışkanlıkların henüz daha oturmamış. 🤷
     cansevim
     eğer zenginsen 18 fakirsen evlenme. bkz.(bir düğün 100 bin tl)
      velevkiozge
      Evlilik için ideal yaş reşit olduktan sonra kendini hazır hissettiğin yaştır.
       ozanesi
       Evlilik ideal olmadığından yaşı konusunda tartışmamak daha doğru olacaktır. Türkiye'de evlilik ve evliliğe bakış düzelirse böyle bir şey tartışabiliriz ancak ülkenin şu anki durumuyla tartışılabilecek şey evlilik için ideal psikolojik ve ekonomik dayanıklılık olabilir
        buse01
        30-35 evlilik için ideal yaş olduğunu düşünüyorum
         roxannee-
         Evliliği ne olarak gördüğüne göre değişen bir denklem bana kalırsa.Eğer dediğin gibi özgürlüğümün kısıtlanacağı, düzenimin bozulacağı bir şey olarak görülüyorsa hiç evlenilmesin daha iyi bence. Evliliğin bir ev arkadaşlığı olarak gördüğümüzde yaş sınırının ortadan kalkacağını düşünüyorum. Ne zaman aynı evde yaşayabileceğin, hayatına ortak edebileceğin birini bulursan o zaman evlenebilir insan.
          bosvermisfalan
          30 diyorum çünkü insanın maddi manevi toparlanmasının genel olarak son noktasıdır. Ama evlilik cesaret ve inanç ister. Bu yüzden kaç yaşıma gelirsem geleyim kendime inanmadığım sürece evlenmiycem.
           benita
           Hazır hissettiğin yaştır bence, bu durum Kanada’ya da gitsen değişmez
            z_uzumm
            Evlenilecek birini ne zaman bulursan o zaman
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.