Türkiye'nin Whatsapp Sözleşmesine Karşı Anlamsız Tepkisi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ilmer
   Bu sözleşmeden sonra telegram'a geçenlerin sayısı arttı. İlginç olan ise ruslara ait olan telegram'a daha fazla güvenmeleri. Yahu zaten senin yarattığın dijital iz varlıkları kocaman bir veri alanı oluşturuyor, tam olarak whatsapp ne değiştirecek? Bugün online'da var olan herkesin reklam kimliği var ve bu veriler sayesinden markalar facebook'tan google'dan reklam yapabiliyor. Ayrıca bu gizlilik sözleşmesi facebook'un standart gizlilik sözleşmesi, bunu bugün yapmalarının sebebi bütün mesaj kanalları entegre edecek olmaları. (facebook messanger, instagram dm, whatsapp) gibi Ekstra olarak internette iban bilgilerinizi çalabilirler gibi şeyler komik şeyler görüyorum. Yahu koskoca facebook senin iban bilgini ne yapsın? Zaten adamlar whatsapp üstünden ödeme sistemi getiriyorlar, tıpkı facebook pay gibi. Bu kadar güvenmiyorsanız internetin fişini çekin derim, saçmalıktan başka bir şey değil.
    poisonboi
    İnternette %100 gizlilik yoktur. Bunu bilerek kullanın. Whatsapp zaten verileri kullanıyordu. Sadece daha kapsamlı kullanacağını söyledi bize. Ayrıca şirketlerin gizlilik politikaları vs. hep hikaye hepsi de bilgilerimizi istediği gibi kullanıyor ve satıyor.
     makeup-alp
     Çok fazla abartılıyor bence. Facebook'ta dahil.
      apollonia-corleone
      14-15 yaşlarında kullandığım forsquare hesap fotoğraflarımı 20 li yaşlarda saçma sapan sitelerde görünce gizlilik olayı korkutmuştu.Pizza deyince pizzacıdan gelen indirim mesajları,arkadaşımın bana ilk defa bahsettiği dizinin videolarının youtube önerilerimi kaplaması bana pek de dönüş yolumun kalmadığını düşündürüyor.Zaten ayda yılda bir mesaj gelen whatsapp çok etkilemez sanırım
       kuyinist
       İnternetin fişini çekmeye gidiyom bb(!)
        icerik_editoru_gokhan
        siz izin vermediniz diye bilgilerinizi kullanmayacaklar öyle mi? Biz trendyoldan alışveriş yaptığımızda veya bir ürünü favoriye eklediğimizde bile hemen bakıyorum facebook ta instagramda o baktığım ürünler bana reklam olarak dönüyor. O zaman trendyol bilgilerimizi facebooka instagrama satıyor dava mı açalım trendyola? bu tür uygulamalara kaydolduğumuzda bunu isteyerek ve bilerek kabul ediyoruz zaten.
         superkahraman
         Zaten mark e ticareti entegre etmeye çalışıyor, bana bu hareketi normal geldi ama tabii suistimal eder mi etmez mi bilemeyiz. Veri artık petrolden daha değerli
          cinayetvaraga
          Bu konuda acayip kararsızım. yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorum.
           i_love_dark
           Anlamsızmı!??!?! tamam kabul et her yediğin haltı amerika,ingiltere görsün
            sedefartuny
            Birkaç gün önce ben de aynen böyle düşünüyordum ama ses kayıtları ve sesli bankacılık olayı kafamı bir hayli karıştırdı. WhatsApp bugüne kadar verilerimizi depoluyor ama kullanamıyormuş. Sözleşme onayı ile kullanmaya başlayacakmış ve herhangi bir güvenlik açığında ses kayıtlarımız dolandırıcılar tarafından sesli bankacılık işlemlerinde kullanılabilirmiş. Bu olay beni bir hayli tedirgin etti. Arafta kaldım.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.