Türkiye'nin Whatsapp Sözleşmesine Karşı Anlamsız Tepkisi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ilmer
   Bu sözleşmeden sonra telegram'a geçenlerin sayısı arttı. İlginç olan ise ruslara ait olan telegram'a daha fazla güvenmeleri. Yahu zaten senin yarattığın dijital iz varlıkları kocaman bir veri alanı oluşturuyor, tam olarak whatsapp ne değiştirecek? Bugün online'da var olan herkesin reklam kimliği var ve bu veriler sayesinden markalar facebook'tan google'dan reklam yapabiliyor. Ayrıca bu gizlilik sözleşmesi facebook'un standart gizlilik sözleşmesi, bunu bugün yapmalarının sebebi bütün mesaj kanalları entegre edecek olmaları. (facebook messanger, instagram dm, whatsapp) gibi Ekstra olarak internette iban bilgilerinizi çalabilirler gibi şeyler komik şeyler görüyorum. Yahu koskoca facebook senin iban bilgini ne yapsın? Zaten adamlar whatsapp üstünden ödeme sistemi getiriyorlar, tıpkı facebook pay gibi. Bu kadar güvenmiyorsanız internetin fişini çekin derim, saçmalıktan başka bir şey değil.
    cinayetvaraga
    Bu konuda acayip kararsızım. yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorum.
     yazarcizer
     Katılıyorum, bu kadar veri kaygısı olanlar tamamen offline yaşasınlar o zaman
      nickimdebileolmaz
      Birader olay şu bu adamlar veriyi topluyordu ama kullanamıyordu sen istediklerini kabul edersen senin tüm verin işlenecek ve kullanılacak, bu zaten topluyorlardı değil topar ama onu keyfine göre kullanamaz, artık sevgilini yada eşini fotoğraflarını alıp evimin duvarını süsleyebiliriz demek istiyor adamlar.
       superkahraman
       Zaten mark e ticareti entegre etmeye çalışıyor, bana bu hareketi normal geldi ama tabii suistimal eder mi etmez mi bilemeyiz. Veri artık petrolden daha değerli
        makeup-alp
        Çok fazla abartılıyor bence. Facebook'ta dahil.
         sharaf
         Bu çağın kavimler göçü
          alys
          evrim ağacı konuyla ilgili güzel bir makale yayınlamış.
           poisonboi
           İnternette %100 gizlilik yoktur. Bunu bilerek kullanın. Whatsapp zaten verileri kullanıyordu. Sadece daha kapsamlı kullanacağını söyledi bize. Ayrıca şirketlerin gizlilik politikaları vs. hep hikaye hepsi de bilgilerimizi istediği gibi kullanıyor ve satıyor.
            sedefartuny
            Birkaç gün önce ben de aynen böyle düşünüyordum ama ses kayıtları ve sesli bankacılık olayı kafamı bir hayli karıştırdı. WhatsApp bugüne kadar verilerimizi depoluyor ama kullanamıyormuş. Sözleşme onayı ile kullanmaya başlayacakmış ve herhangi bir güvenlik açığında ses kayıtlarımız dolandırıcılar tarafından sesli bankacılık işlemlerinde kullanılabilirmiş. Bu olay beni bir hayli tedirgin etti. Arafta kaldım.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.