Türkiye'nin Gerçekten Pahalı Olduğunu Anlatan ve Gördüğünüzde Fakir Olduğunuzu Hissettiren Yiyecekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   herseyinaktivisti
   Biraz önce yeğenlerim birkaç günlüğüne geleceği için meyve alış-verişi yapayım dedim. Yalnızca yaz meyvelerini ve yerlileri içeren ve 7 farklı çeşitten 1'er kilo aldığım ürünler toplamda 132 TL tuttu. Tarım ülkesinde yaşıyoruz, hemen hemen her şey ülkemizde yetişiyor. Asgari ücretin belli olduğu bir ülkede, 3-5 meyveye 100 liranın üstü bir para vermek nedir? Hadi ben keyfi aldım, çocukları olan, ev geçindiren insanlar ne yapsınlar?
    okadin
    Burger King’te iki whooper menüye 60 küsür lira verdim. Tüm seçeneklerimi küçük boydan yana kullanmama rağmen tutar karşısında küçük çaplı bir şok geçirdim. Sen Burger’sin öğrencilerin dostu, annelerin sevgilisisin kendine gel demek istiyorum buradan da. Herhangi bir restaurantta oturup, insanların çatallarını kaşıklarını kullanıp, garson hizmetinden faydalanıp aynı parayı belki altını verebilirdim hayatımızda coronavirüs olmasaydı şayet.
     broa
     Her türlü elektronik cihaz. Telefonundan, laptopuna, televizyonundan tabletine kadar... Herhangi bir elektronik eşya aldığınızda Türkiye'nin ne kadar pahalı olduğunu hissediyorsunuz
      benevento
      kaju
       pumpkinpie
        benita
        Beyaz peynir
         mrvslmzyn
         Maalesef yumurta. Şu an kolisi 25 TL.
          papichulopapichulo
          Onceleri benzin kokluyordum benzin zamlandi.Sonra alternatifler aradim ancak simdi Wd40 ve Pattex alamiyorum, Artik tineri de toptan aliyorum ve idareli cekiyorum.Eskiden bezde cekerdim ancak buharlasiyor simdi posete koyuyorum, posetin dibinde kalirsa da posetin agzini bagliyorum tiner ucmuyor.Artik acik alanlarda da cekmiyorum kapali alanlarda tiner sirkule oldugu icin etkisi daha uzun suruyor. Tasarruf onemli.Bali de satmiyorlar artik eskiden ne guzeldi bol bol cekerdim.
           samyeli90
           Aha şu 34 tl tanesi
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.