24
12.7.2020
Türkiye'nin Gerçekten Pahalı Olduğunu Anlatan ve Gördüğünüzde Fakir Olduğunuzu Hissettiren Yiyecekler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   herseyinaktivisti
   Biraz önce yeğenlerim birkaç günlüğüne geleceği için meyve alış-verişi yapayım dedim. Yalnızca yaz meyvelerini ve yerlileri içeren ve 7 farklı çeşitten 1'er kilo aldığım ürünler toplamda 132 TL tuttu. Tarım ülkesinde yaşıyoruz, hemen hemen her şey ülkemizde yetişiyor. Asgari ücretin belli olduğu bir ülkede, 3-5 meyveye 100 liranın üstü bir para vermek nedir? Hadi ben keyfi aldım, çocukları olan, ev geçindiren insanlar ne yapsınlar?
    okadin
    Burger King’te iki whooper menüye 60 küsür lira verdim. Tüm seçeneklerimi küçük boydan yana kullanmama rağmen tutar karşısında küçük çaplı bir şok geçirdim. Sen Burger’sin öğrencilerin dostu, annelerin sevgilisisin kendine gel demek istiyorum buradan da. Herhangi bir restaurantta oturup, insanların çatallarını kaşıklarını kullanıp, garson hizmetinden faydalanıp aynı parayı belki altını verebilirdim hayatımızda coronavirüs olmasaydı şayet.
     broa
     Her türlü elektronik cihaz. Telefonundan, laptopuna, televizyonundan tabletine kadar... Herhangi bir elektronik eşya aldığınızda Türkiye'nin ne kadar pahalı olduğunu hissediyorsunuz
      benevento
      kaju
       benita
       Beyaz peynir
        mrvslmzyn
        Maalesef yumurta. Şu an kolisi 25 TL.
         papichulopapichulo
         Onceleri benzin kokluyordum benzin zamlandi.Sonra alternatifler aradim ancak simdi Wd40 ve Pattex alamiyorum, Artik tineri de toptan aliyorum ve idareli cekiyorum.Eskiden bezde cekerdim ancak buharlasiyor simdi posete koyuyorum, posetin dibinde kalirsa da posetin agzini bagliyorum tiner ucmuyor.Artik acik alanlarda da cekmiyorum kapali alanlarda tiner sirkule oldugu icin etkisi daha uzun suruyor. Tasarruf onemli.Bali de satmiyorlar artik eskiden ne guzeldi bol bol cekerdim.
          samyeli90
          Aha şu 34 tl tanesi
           samanyolundan
           açmısınız lan? dünyada en ucuz ekmek Türkiyede,şükür etmeyi öğrenin
            madam-aylak
            Pringles'dan sonra sevdiğim cip olur kendisi, ama bu bile pahalı geliyor. Gerçi artık her şey pahalı geliyor bana..
             visnelikapkek
             Bir şeye pahalı desem diğerinin canı sıkılacak hepsi pahalı hepsii
              hearmee
              alkol. Kibristayim 4senedir geldiğim sene en ucuz ve guzel vodka 20 25tlidi litresi şimdi 30 35 eveet asil olay ise turkiyedeki gibi milletin özel bir gun aramamasi misafirliklerde ikram edilen herkesin dolabinda surekli biralarinin olmasi>tutun. Tüm herkes tutun iciyor hocasindan tut taksicisine bakkalina doktoruna kadar old horborn ve genelde herkes rotmans içiyor fiyatları son zamla 32tl 50gr olarakti kagit 3 4 filtre 5 6 tl her bakkalda markette alkol oldugu gibi bunlarda var online siparis alkol var bu konuda türkiye arap ülkesi gibi
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.