14
25.12.2020
Türkiye İçin Yeterli Doz Ayrıldı Denilen BionTech Aşısının 4.5 Milyon Doz Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Fahrettin Koca, twitter hesabından yıl sonu veya ocak başında 550 bin doz BionTech aşısı geleceğini belirtmiş ve Uğur Şahin'e teşekkür etmiş. Mart sonuna kadar toplamda 4.5 milyon doz BionTech aşısı ülkemizde olacakmış. BionTech CEO'su ve aşıyı geliştiren Uğur Şahin birkaç gün önce "Türkiye için yeterli doz depoladık" demişti. Ülke nüfusumuzu göz önünde bulundurunca 4.5 milyon doz nasıl yeterli olabiliyor? Kaldı ki bu aşının faz 3 çalışmaları ülkemizde yapılmışken neden yeteri kadar faydalanamıyoruz? Şimdi kimler Alman kimler Çin aşısı olacak? Neye göre karar verilecek? Yine karışmış durumdayız.
    nickimdebileolmaz
    RT ve saz arkadaşlarının sayısı 4.5 milyona yakındır.
     ali-vercetti
     çoğu kişi (ailecek biz de) yaptırmayacak pek güvenilmiyor
      busrawasheree
      eee rte'nin akrabalarına yetmez bu
       peripedia
       Bu aşının en büyük handikapı saklama koşullarının zor olması. Çok maliyetli olan soğuk hava depoları bizim ülkemizde ne yazık ki yok. Dolayısıyla parti parti alınacak ve hep az sayıda tutulacak. Kanada'nın en yüksek doz anlaşmasını yapması saklayabilecek imkanı olmasından.
        gulfemkaya
        Bildiğim kadarıyla Mart sonuna kadar toplamda 4.5 milyon gelecek 2021 yılı içerisinde yaklaşık 50 milyona yakın bir doz daha gelecekti. Ayırılan doz miktarı 4.5 milyon değil yani. Sadece bu üretim ve dağıtım süreçleri firmaların elinde olan bir şey olmadığı için miktarlar ve gelme yöntemleri de yavaşlıyor
         sedefartuny
         Her ülkenin nüfusuna göre aşı verileceğini kim söyledi? Money talks. Parayı veren düdüğü çalar. Bu iş artık dünyanın mücadele verdiği bir pandemiden aşı ticaretine döndü dolayısıyla biz asgari dozlara razı olmak durumundayız.
          monaiman
          Eminenin kuaför masraflarına yetmez o paracık.
           damarcibasi
           Türkiye için yeterli değilidir o. Paramızın yettiği kadardır bize ayrılan.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.