Türkiye, Dünya İçin Bir Tehdit Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   İtalya'da yapılan bir ankete göre İtalyanların "dünya için en büyük tehdit" olarak gördüğü ilk üç ülkeden biri de Türkiye. Bu ülkeye ilk defa giren Türkiye, İtalyanlar için son 5 yılda tehdit algısında çok hızlı bir yükseliş yaşamış. "Hangi ülke dünya için en büyük tehdit?" sorusuna İtalyanların yüzde 27'si Çin, yüzde 15'i İran, yüzde 14'ü Türkiye yanıtını vermiş.
   https://t24.com.tr/haber/italya-da-en-buyuk-tehditler-anketinde-turkiye-ucuncu-sirada,921496
   Kaynak
   Dünya için bir tehdit unsuru olarak görünmek açıkçası çok üzücü. İtalyanların da hayatları klasik bir Avrupalı gibi durağan değil çalkantılı. O yüzden özellikle İtalya gibi bir ülkeden bunu duymak beni fazlasıyla şaşırttı. İranla aynı derece tehdit olmak da insana gerçekten biz nereye doğru gidiyoruzu düşündürüyor.
    busrawashere
    Türkler için, diğerlerine bi' bok olduğu yok
     serenity_s
     İtalyanların bu anketinden çok önce de biz nereye gidiyoruz diye sormaya başladık zaten. Pek hayra alamete gitmiyoruz tabi. Şaşırılacak pek bir şey yok. Sictilar sıvıyorlar ülkeyi
      absurdizm
      yeryüzünün hükümdarı olduğumuz için olabilir 🤔🤔
       cinayetvaraga
       Zamanında da söylemiştim yine söyleyim; "300 Spartalı" filminde Spartalıların düşmanlarını doģu toplumları olarak gösteriyorlar gibisinden eleştiriler yapılmıştı. aha da tam olarak o noktadayız. hiç farkımız yok.
        detokssuyu
        Dış politikada o kadar saldırgan bir tutum sergiliyoruz ki böyle bir sonuçla karşılaşmak çok olası. Eyy nidalarının bir karşılığı olmalıydı değil mi? Ama bunun sadece lafta ve iç politika dinamikleri için planlanmış hareketler olduğunu nereden bilsin İtalyanlar?
         thetalentedmrripley
         Türkiye dünyanın küçük eniştesi haline geldi. Bi bok yapacağı da yok öyle tutmayın beni diye hopluyor yerinde.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.