41
25.12.2020
Türkiye'deki İlişkilerin En Büyük Sorunlarından Biri: Flört Şiddeti
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   eflayilmaz
   Maalesef, Türkiye'deki ilişkilerin çok büyük bir çoğunluğunda flört şiddeti olduğunu düşünüyorum. Flört şiddeti dediğimiz flört esnasında veya sonrasında çiftlerin birbirine cinsel, fiziksel, sözel ve duygusal yönden baskı uygulaması, saldırganlık eylemleri ve sosyal kısıtlamalar getirmesi olarak basitçe özetlenebilir. Türkiye'de en çok normalleştirilmiş hatta kutsallaştırılmış şiddet türü. Mesela sosyal medya hesaplarının şifrelerini birbirine vermek. İlişki yaşadığın insana güvensizliğin en büyük örneği değil mi? Vermediğin zaman ortamda çıkan yaygara. Bu tamamen ilişkide aşırı kontrolcülüğün ortaya çıkardığı bir şiddet. Bunun bir üst boyutu ki sık sık da arkadaşlarımda rastladığım bir şey. Telefonunuzu şarja takıyorsunuz sonra işlerini halletmeye gidiyorsunuz. Geri döndüğünüzde flörtünüzden ya da sevgilinizden gelmiş olan sayısız mesaj ve cevapsız çağrı ile karşılaşıyorsunuz. Sonra neden haber vermedin başlığı altında yine bir sürü kavga. Ülkemizde kıskançlık ile çok normalleşmiş bir durum maalesef ama kişinin kendine olan özgüvenini kaybettirecek ve başkasına bağlı olmasına sebep olacak türden korkunç bir şey. Farkındalık konusunda bazı kurumlar çalışmalar yapmıştı fakat çok sınırlı kalmışlardı. Umarım çok daha bilgilendirici çalışma yapılır ve şiddetin her türlüsü olduğu gibi buna da bir son verilir.
    busrawasheree
    görseldeki yazıları okuyunca midem bulandı
     imailahorsilahh
     Buna eğilimi olanlarla ilişki yaşamayın. Bu kadar basit.
      676irmak
      Uğraşılmaz. Bi' s*ktiri hak eder.
       gulfemkaya
       Gerçekten o kadar çok karşılaşıyoruz ki. Flört şiddetinin kadını erkeği yok. Her iki cinsiyette partnerine karşı otoritesini kurmak için buna başvuruyor. Kesinlikle bu tarz insanlardan uzak durmak gerekiyor
        tsukyomi
        Egosu kıçından büyük insandan uzak durun, problem çözülsün. Flört işini de hala anlamış değilim zaten.
         miller
         bu hissi yaşamayan beyleri görelim...
          delimiy
          Boş bunlaaaaaar
           ozlemiko_0
           Flörtle uğraşacak psikoloji kalmadı bizde. Flört baş belası bir durumdur.
            gizemlicikolat
            Sevmeyi yanlış anlıyorlar. "Beni kıskanıyor bana aşık..." "Oraya gitme dedi benim için endişeleniyor." Yaw he he! En çok bu yapma etmeciler sevilir, aşık olunur. İnsanoğlu zoru seviyor.
             dr.rock
             Bu konuda acayip feci şiddet uygularım çünkü fark ettimki bu doğal bşiymiş banada uyguluyorlarmış içim rahat etti. Beni benim istediğim gibi sevecek çümküüü ONU ONUN İSTEDİĞİ GİBİ SEVMEMİ İSTİYOR.. Kural bu
              bisosyolog
              Yani benim anladığım psikolojik şiddet. Zaten yalnızca ikili ilişkilerde değil, pek çok yerde yaşanan bir durum ve bence gerçekten olmaması gereken bir şey. Ama işte ne yaparsak yapalım çevremizdeki insanlara tamamen etik yaklaşamıyoruz.
               kaaninteyzesi
               Flört nasıl bir şeydi unuttum
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.