Türkiye'deki Araba Fiyatlarının Fazla Olmasını Atatürk İnkılaplarına Bağlayan Genç
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Twitter'da belki göreniniz olmuştur. Çok akıllı bir arkadaşımız Almanya ve Türkiye'deki araba fiyatları arasındaki uçurum farkın sebebi tarih kitaplarıyla dolu kitaplığının önünde açıklıyor. Video şu şekilde izleyebilirsiniz:
   https://twitter.com/belaettiler/status/1390741297577795587
   https://twitter.com/belaettiler/status/1390741297577795587
   Abdullah arkadaşımız bu pahalılığın sebebi için 90 yıl öncesine bakılıp Almanya'da yeni araba firmaları ortaya çıkarken Türkiye'deki Harf Kanunu, Laikliğin İlanı gibi inkılaplar yüzünden gelişemediğimizi savunuyor. Yani gel de sinir olma şimdi. 90 yıl önce araba üretmekten çok daha öncelikle standardize etmemiz gereken şeyler vardı, öncelikle demokratik ve laik bir ülke kurmak gibi... Ayrıca şu anda araba fiyat farkının bu kadar fazla olmasının sebebini arabanın 3 katı vergi ödemimize bağlamak yerine 90 yıl geriye bağlamak çok mantıklı. Ayakta alkışlıyorum bu zekayı.
    asit
    Ya niye böyle bi video var ? İzlerken ekrana yumruk atasım geldi. Sanırsın Atatürk reformlarından önce Osmanlı, arabalar, f-16lar, nükleer silahlar, zırhlı tanklar falan üretiyordu. 50li yıllarda fabrika kapatanları anlatamaz :))
     dikistutmaz_sabri
     videoyu izlemiyorum,hayat kısa vakit değerli böyle mallara vakit vermem
      eflayilmaz
      İnsanların gerçekten gerçekleri bu kadar göz ardı etmeyi çalışması ve başarılı olmasını tebrik ediyorum. Bu da bir başarı sonuçta
       berat_redflag
       İsmet Paşa: Paşam halkın büyük bir geriliği var. Bazı yenilikler yapalımmı? Kemal Paşa: Bırak ismet inkılabı falan, araba yapalım hadi
        ulanayca
        akp hükümetine bağlamamak için taa atatürke gitmiş. helal olsun valla bu azme
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.