Türkiye'de Yaşanan Olaylara Alışıyor muyuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Son zamanlarda dikkatimi çeken konu. O kadar çok zor zamanlar yaşıyoruz ki ülke olarak kimimiz hala tepkisini korusa da çoğunluk 2-3 gün konuşup hatta hiç konuşmayıp devam ediyor. Acaba bizi alıştırdılar mı diyorum? Tepki versek ne olur vermesek ne olur kıvamına gelindi. Şehit haberleri, doğal afetler, yangınlar, tecavüz ve şiddet haberleri, hayvanlara işkence... Bunlar hiç kolay atlatılacak olaylar değil özellikle en çok hasarı ülke olarak biz görürken. Yaşayanlar kadar bizim de acıları hissetmemiz lazım, alışmamız bize zarar olur. Ülkemizi korumamız lazım her şeyiyle.
    patronicee
    Alışmadık uyuştuk.
     seksenderece
     Şahsi olarak konuşayım anormal olan hiçbir şeye alıştığım yok. Olayın sıcaklığıyla öfkem yüksektir gün geçtikçe soğurum ama unutmam, alışmam. En yakınını kaybeden bilir. O anki acı ile her gün yaşanır mı? Acın hafifler ama yokluğuna alışabilir misin? İlk günlerdeki gibi olmaz belki ama aklına geldikçe kalbin sızlamaz mı? Bunlar da öyle işte hafızada yer eder ve hatırladıkça o hissiyat geri gelir. Beni bilen bilir, sınır kavramı bana göre değil. Zaten multinasyonel bir imparatorluktan küçülmüşüz. Her insan bu topraklarda özgürce yaşasın amaaa birlikte yaşadığın insanlara zarar verirsen (burada paylaşılan bir videoda, yangınları çıkaranların sivil halktan olduğunu ve bu yüzden T.C.'nin bu kişileri tespit etmesinin kolay olmadığını söylemişti teröristin biri) verdiğin zararın aynısını yaşamaya hazırım diyorsun demektir. Coğrafya kaderdir ve atalarımız bizim için dünyanın en güzel yerini seçmiş. Bunun bedelini yüzyıllardır ödüyoruz. Şu anki düşmanlardan daha kuvvetlileri ile çok defa karşı karşıya kaldık. Yendik, yenildik. Ancak bu kadar alçak insanlarla muhtemelen tarihimizde ilk kez karşılaşıyoruz. Gücü yetmeyince orman yakmak aptal ideolojilerle ile beynini kiraya vermiş ahmaklar için özgürlüktür ancak. Tecavüz, şiddet, hayvanlara zulüm vs. bunlarında hepsi cehalet. Sonrasını düşünmeyen insanların yapacağı fiiliyatlar. Maalesef bizim insanımız da cahil. Çok defa söyledim yine söylüyorum ben mültecilerden zarar görmedim kendi insanımdan gördüğüm zararı. Kısacası hiçbir şeye alışmıyoruz. Herkes yaptığının cezasını çekecek. En azından benim buna ve aynı dili konuştuğum soydaşlarıma inancım tam.
      gizemino
      Merak etmeyin almışıyoruz tepkiliyiz ve yeri gelince degistirmek icin elimizden geleni yapicaz
       eo110
       Bu son zamanların değil son 20 yılın mevzusu. 20 yıldır herhangi bir yerde herhangi bir hak için kayda değer bir eylem yapıldığını gördük mü? Hayır. Güzel alıştık
        talihsizinteki
        ben bu ülkede artık hiçbi şeye tepki veremiyorum
         ulanayca
         türkiye'de gündem her gün hatta her saat başı değişiyor. artık neyi takip edeceğimizi neye tepki göstereceğimizi şaşırır hale geldik. normal ülkelerde bu olaylar yılda 1-2 olurken biz her gün bi şeylerle mücadele ediyoruz. bence alışmıyoruz ama umudumuz kaybediyoruz.
          cokbilmisdegilcokbilen
          Türkiye gündeminde o kadar ama o kadar çok şey oluyor iki.. Normal alışmamız bir şeye üzülemeden bir yenisi geliyor çünkü
           sedefartuny
           Hem de ne alışmak. İliğimize kemiğimize kadar alışıyoruz. Sesimiz çıkmıyor bir noktadan sonra bakınız cennet vatandaki yangınları bile büyük ölçüde unuttuk.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.