Türkiye'de Yaşanan Olaylara Alışıyor muyuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Son zamanlarda dikkatimi çeken konu. O kadar çok zor zamanlar yaşıyoruz ki ülke olarak kimimiz hala tepkisini korusa da çoğunluk 2-3 gün konuşup hatta hiç konuşmayıp devam ediyor. Acaba bizi alıştırdılar mı diyorum? Tepki versek ne olur vermesek ne olur kıvamına gelindi. Şehit haberleri, doğal afetler, yangınlar, tecavüz ve şiddet haberleri, hayvanlara işkence... Bunlar hiç kolay atlatılacak olaylar değil özellikle en çok hasarı ülke olarak biz görürken. Yaşayanlar kadar bizim de acıları hissetmemiz lazım, alışmamız bize zarar olur. Ülkemizi korumamız lazım her şeyiyle.
    talihsizinteki
    ben bu ülkede artık hiçbi şeye tepki veremiyorum
     eo110
     Bu son zamanların değil son 20 yılın mevzusu. 20 yıldır herhangi bir yerde herhangi bir hak için kayda değer bir eylem yapıldığını gördük mü? Hayır. Güzel alıştık
      gizemino
      Merak etmeyin almışıyoruz tepkiliyiz ve yeri gelince degistirmek icin elimizden geleni yapicaz
       patronicee
       Alışmadık uyuştuk.
        ulanayca
        türkiye'de gündem her gün hatta her saat başı değişiyor. artık neyi takip edeceğimizi neye tepki göstereceğimizi şaşırır hale geldik. normal ülkelerde bu olaylar yılda 1-2 olurken biz her gün bi şeylerle mücadele ediyoruz. bence alışmıyoruz ama umudumuz kaybediyoruz.
         sedefartuny
         Hem de ne alışmak. İliğimize kemiğimize kadar alışıyoruz. Sesimiz çıkmıyor bir noktadan sonra bakınız cennet vatandaki yangınları bile büyük ölçüde unuttuk.
          cokbilmisdegilcokbilen
          Türkiye gündeminde o kadar ama o kadar çok şey oluyor iki.. Normal alışmamız bir şeye üzülemeden bir yenisi geliyor çünkü
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.