Türkiye'de Ödül Almak İçin Solcu Olmak Şart mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Hakan Boyav, Sormazsan Olmaz isimli bir programda "Sanatın normlarına göre değil, kendi normlarına göre takılıyorlar. Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye'de? Ya politik görüş olarak solcu olacaksınız, veya yaşam biçimi olarak oradan birilerine daha yakın olacaksınız. Adil, nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye'deki ödüller." gibi bir açıklamada bulunmuş
   https://tr.sputniknews.com/yasam/202012091043369955-oyuncu-hakan-boyav-turkiyede-odul-almak-icin-solcu-olacaksiniz/
   Kaynak
   Sima olarak tanıdık geldi ama oyuncu olarak kendisini tanımıyorum asla. Açıklamasını da çok yersiz buldum. Ben bu ülkede sağ kesime yakın olup da çok fazla ödül alan sanatçı gördüm. Türkiye'deki en büyük hata bence insanları sağ ve sol diye ayırmaktan kaynaklanıyor. Sanatın siyaseti yoktur ki. Sanatı iyi olana ödül verirsin, siyasi görüşü sana uygun gelene değil. Tabii ülkede şu anda bazı ödüller belli kesimlerde insanlara daha çok veriliyor buna katılıyorum ama bu hem sağ hem sol için de geçerli. Tek bir tarafı yok bunun.
    ladyfierce
    Haklı bir eleştiri, katılıyorum. Herkes saygıdan hoşgörüden bahsediyor ama karşıt görüşteki insanların arasında ikisinden de eser yok.
     cinayetvaraga
     Hayatin boyunca hangi yapımda, nerede, hangi rolleri aldın da kalkmış prim kasmak için şov yapıyorsun? Ayrıca birinin iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlaması için evinde ödül bulundurmaya ihtiyacı mı var? Ne jönler geldi geçti ama toplasan ömrü boyunca 1,2 "en iyi" ödülünü almıştır. Sen ki bu ülkede sıra geleceknson adamsın. iktidara yakın bir dizide rol aldın diye, gündem olayim dedin çıktın saçmaladın.
      prens_carlis
      Bilmiyorum
       askin-alanbay
       Bu abimiz CeHaPe yüzünden ödül alamıyor. Yazıklar olsun artık Ekrem İmamoğlu!!!
        tenderbranson
        Buna net bir şekilde şart diyemem ama her iki güruhun da diğerini yok sayma ya da alternatif üretme çabası içinde olduğu çok açık. Semih Kaplanoğlu mesela, bu adam film çeker. Bir etkinlikte ödül almak üzere sahneye çıktığında elini sıkmayan biri vardı. Aynı kişi Ahmet Kaya'ya kişiliği nedeniyle laf eden birine ne cevap verirdi merak ediyorum. Sanat şu hayattaki en güzel olay ama herkes tekelleştirme derdinde.
         dr.rock
         Var öle biraz Sonuçta sanatçıda olsa Türk Genetik olarak kayırma var Geni 3p14 kısa kolunda hatta Adam kayırma geni
          30cmcetvel
          Sol derken ölçmeye cetvelin solundan mi başlanır? Bence bu tamamen kişisel bir seçim. Herkes istediği yerden ölçer. Bana ne? Soldan ölçen biri ödül almış. Aferin ona (Bu arada ben de soldan ölçüyorum) 30 cm out
           demli_cay
           Kendisi solcu olmadığı için iktidarın TV kanallarında iş almaya devam etmektedir...
            herseyinaktivisti
            Hayır. Ancak bir örüntü oluyordur. Örneğin şu anda muhafazakar kesim müthiş derecede zenginlik yolunda ilerliyor. Solcu kesimin marjinal olduğu ve daha bilgili, ödülü daha çok hak eden bir durumu varmış gibi bir olay var evet. Hala mı böyle? Tartışılır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.