Türkiye'de Hobi Edinmenin İnanılmaz Pahalı Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Günümüzde Türkiye'de yaşamak lüks haline geldi biliyorum fakat bu ülkede yaşayan bir genç olarak özellikle bu pandemi günlerinde tamamen kendimizle kaldık ve insan bir uğraş, hobi edinmek istiyor kendine. Çocukluğumdan kalma bir bisikletim vardı ve artık kullanılmaz hale gelmek üzere. Bisikletimi yenilemek istiyordum fakat bisiklet fiyatlarına baktığımda güzel bir şok yaşadım. En ucuz bisiklet 1000 tl. Yurt dışında birçok ülkede temiz hava politikasıyla teşvik olan bisikletlere biz sadece camdan el sallayabiliyoruz. Günlük nefes almamıza yarayacak bu kadar ufak bir şey de bir asgari ücretin yarısı olmamalı, lüks olmamalı.
    moon-night
    bu yüzden tek hobim uyumak
     purplebird
     Valla ben sıvı yağ ile yemek bile yapmanın pahalı olduğunu düşünüyorum. Hobi artık lüks olan pahalıya giriyor djdjdjsjsn allam sen sonumuzu bize gösterme
      absurdizm
      benim hobim koleksiyon yapmak ve defter doldurmak. o kadar da pahalı değil. bir defter alırım içini sevdiğim her şeyle doldururum. sevdiğim şeyler de pahalı gelmez. bir sürü koleksiyonum var. 5 yıldan daha uzun süredir yapıyorum. bahane vermeyin hobilerinize zaman ayırın.
       benita
       Boya fiyatları çok pahalılaştı diye resim işini dijitale taşıyayım dedim daha pahalıya mâl oldu 🥲
        berat_albayrak_
        Eğer hırsızlık yapmak hobin ise para kazanırsın
         tsukyomi
         Bilhassa II. Dünya Savaşı ve diğer savaşlar, artık hobiye girer mi bilmiyorum ama kitap almak dışında fazla maliyeti yok açıkçası, internete zaten öyle de böyle de para veriyoruz. İsteyen buluyor bir şeyler ya, illa cavcaklı zevklere gerek yok.
          sezgy
          Resim yapmayı severim, çokta güzel yaparım. Hatta kursa da gidiyorum ama kursta istenilenler olsun normalde yapmak istediğim resimlerden olsun, haddi hesabı yok parasının. Bahsetmekten bile para alabilirler yani. Hala ilgileniyorum resimle ama doğruya doğru bunlarda. Daha çok dijitalde yapıyorum bu aralar ^~^ Eh bu yüzden de uyurum yatarım genelde. Nevresim takımları daha ucuz.
           badideasensei2
           Resim yapmak için çoğunlukla kalem kağıt kullanırsanız sorun yok. İstediğiniz kadar çizin ama Bir tuvale aktarmak biraz pahalı. Boyaları büyük alıp 4 5 ya da daha fazla tuvalde kullanırsanız idare edebilirsiniz.
            karolunita
            Çok doğru yaa bundan istiyom ama alamıyom ve sırf bunun için patene decam edemiyom Kendisi 1.750 tl çünkü
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.