17
19.6.2020
Türkiye'de Gelir Grupları Adaletli Duruma Nasıl Getirilir?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   biliyorumbilmiyorum
   bakın eşit demiyorum adaletli diyorum.Sığ fikirler yerine think tank(düşünce fırtınası) yapalım.Lütfen fikirlerinizi betimleyerek ve detaylandırarak anlatınız.
    meyvesebze
    Zenginden alip fakire vererek
     coronavirus
     Türkiye gelir eşitsizliğinde Avrupa ikincisi. Ülkedeki varlığın yüzde 50'si nüfusun yüzde 20'si tarafından gasp edilmiş durumda. Geri kalan yüzde 80 kalan yüzde 50'yi bölüşüyor. Fakat bu kalan 50'lik gelir de adaletli bir şekilde dağılmıyor. Dünya genelinde baktığımızda bu sayı ve uçurum daha korkunç bir hal alıyor. Şu sayı ve oran çok korkunç çünkü. Yeryüzündeki 2000 kişinin mal varlığının 4.6 milyar insanın toplam varlığından fazla olduğu belirtiliyor. Bunu ben değil araştırma raporları söylüyor. Sorun haliyle Türkiye'nin sorunu olmaktan çıkıp serbest piyasanın yarattığı bir sorun haline dönüşüyor. Köklü değişimler için fikri mücadeleler ve bu mücadeleleri başlatıp, parçası olacak insanların var olması yeter... Yoksa yönetenlerin ahlakına teslim edilirse ortaya çıkacak sonuç dünyanın hiçbir yerinde bundan farklı olmayacaktır.
      melange
      o kadar doğru ki
       yamankaya
       Düzeltmek çok kolay zenginden hakkıyla alıp fakire hakkıyla vereceksin ama nerede...
        rarero
        Kapitalist sistemin işleyişinde gelir gruplarının adaletli olması gibi bir durum söz konusu olamaz ne yazık ki. Sistem bunun üzerine kurulu. Fakirin çok fakir zenginin çok zengin olması.
         ozcan-atalay
         Zenginler fakirlere zekat verecek
          dioberbat
          Türkiye girişim vakfının güçlendirilmesi ?
           dr.rock
           Çin’deki ekonomik sistem güzel Kapital sosyalizm
            herseyinaktivisti
            Birileri ceplerini doldurmazsa bir soru kalmaz.
             wb-
             Gelir durumuna göre vergi alınırsa
              elzem1905
              Herkese hak ettiğini vererek işe başlayabiliriz.
               aasil
               her ferdin gelir gider tablosunu cikartirsın zengin fakir ayirt etmeksizin gelir miktari cok olandan vergi oranini arttirir duşuk maaşli olandan vergi miktarini dusurursun zengin olup kendini saklayani yakaladiğindada mal varliğina el koyarsin kisacasi 5000cc x marka araca binen bir vatandaşin aracini alış bedeli üzerinden yani kasko bedeline göre mtv alirsan adaletli vergi toplarsan adalaetli dağitirsin iki satir burda yaziyla bunu anlatamam bizim insanimiz her zaman kisadan para kazanip zengin olma mantiğinda olduğundan hak yedim devletin malina zarar verdim tuyu bitmemiş yetim hakki kul hakki falan es geçip cebini düşundugu icin zor bu isler yaptirimlari cok ağir olmali sen benim kim olduğumu biliyormusun lafini kimse kullanamamali devlet denetlemeli halkda devleti denetlemeli kafa değişmeden zor önce ben değil herkez önce devlet derse anca o zaman terazi dengeye gelir üretmeden hele asla düzelmez bizim devlet memur ahmet emmi gibi 3 lira geliri var her ay kredi kartindan 4 lira harciyor sonuç ne olur üretmeden veremezsin.
                emre-idemci
                kübayı örnek alarak
                 atyk
                 Dünyadaki tüm büyücüleri toplarsın, Nefesi En Kuvvetli Hocaları çağırırsın, Bütün din kitaplarındaki ismi a zamları ve kuvvetli duaları bir kağıda yazarsın, hepsini senkorize şekilde işini yapmaya davet edersin. Ahada sana adaletli gelir dağılımı.... nasıl işe yarar değilmi
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.