Türkiye'de Feminizm Anlayışı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   johnbwatson
   Genel itibariyle yanlış olarak algılanmıştır.Aslen feminizm erkek egemenliğine karşı gelir.Maalesef günümüzde kendini feminist olarak tanımlayan birçok kişi erkek egemenliğine karşı gelmekten ziyade erkek düşmanlığı yapıyor.Dipnot:Feminizme karşı değilim.
    utumasasiilekayamayanadam
    Feminist kadın kaybedilmiş kadındır
     patiklipengui
     Aslında feminizm'in demek istediği birinin önündeki fazladan et parçası onu diğerinden daha üstün kılmadığı gibi daha aşağılık da yapmaz. Her iki cinste eşittir, insandır. Türkiye de feminizim anlayışı ise erkek tükaka, kadın her şeyin üstündedir. Özetle bu görüşüde g*tünden anlamışız.
      tivayci
      feminizmi erkek düşmnlığına dönüştürmek, erkeğin üstünlüğünü kabul etmektir bence. Kadının yücelmek için erkeği kötülemeye ihtiyacı yoktur.
       bendemistimama
       Ulkemizde tutmayan anlayis. Bunda da en buyuk sebep feministim diyen kisilerim bu anlayisi dogru temsil edememeleridir.
        meyvesebze
        Feministlik sosyo-ekonomik hayatta dogmustur.Kadin erkek gelirinin esitsizligi ve kadinlarin yonetici baskan mudur gibi statulere gelememesi sonucu... Sonrasinda modern cagimizda (gtumuzu basimizi acioruz asiri doz modernizmden olucez yakinda) femen ablalarimizin savunduklari sey kadin hakkimi yoksa dikkat cekmekmi,(ki buda fazlasiyla cok cagimizda,dikkat cekeyimde nasil cekersem cekeyim,unlu olayim kafasi,sosyal medya hesaplari kisileri unlu hissettirmek amacli kullanilmis zekice platformlardir misal) kisaca saptirmislardir konuyu Baktigimizda cok yol katedilmis gibi..Kadin her alanda calisabilio artik ama yinede o bayildigimiz avrupa ulkelerinde bile kadin geliri erkeklere gore hala dusuktur...
         eski_bi_tanidik
         Yeri geldiğinde feminizm yapmak gerekir. Walla insanlar feministlik yapanlara da duyar kasıyo artık. "Eoeie FeMiNeSt" flm diye. Dicek laf bulamıyorum
          dr.rock
          En feminist kadınları “ez beni-acıt beni-kölenim-efendimsin” diye mutlu etmeyi çok severdim eskiden
           sfsdafsdfdsfa
           feminizmi biraz anlamaya kalksak öküzlerin burada boşa duyar kasma diye kınadığı ötekileştirdiği haklı bir düşünceyi fikri istemeyip nefret bile ettikleri şey işte.
            ahpte-pateh
            "Kadın düşmanı" diye bir söz öbeği doğuran anlayış. Başta mantıklı kullanılırdı, sonra salakların ve amcıların eline geçince kadınları eleştirenlere kadınlarla herhangi bir konuda tartışanlara bile kullanılır oldu. Kısaca ideolojinin içine edildi diyebilirim. Ha etmeyip mantıklı savunanlar var, onlara lafımız yok.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.