Türkiye'de En Büyük Meslek Grubunun Hala Ev Hanımlığı Olduğu Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   %29 ile ülkemizde en büyük meslek grubu ev hanımlığı. Cam tavanlar, mobbingler malum. Cam tavan demişken geçenlerde bu isimle yeni bir klişe yaz dizisinin ekranlarda olduğunu gördüm. Dizinin konusu nedir bilmiyorum büyük olasılıkla zengin oğlan fakir kız mevzularıdır ama cam tavan böyle bir şey değil. Kadınlar çalışma hayatında yer bulamıyor, bulsa dahi mobbinge maruz kalıyor. Aynı pozisyonda çalışan bir kadın bir erkekten daha az maaş alıyor. Tüm bunların sonucu olarak da ev hanımlığı en büyük meslek grubu olmaya devam ediyor.
    imcherry_
    iş mi var aw mecbur ev hanımlığı yapıyoruz
     fairytale-
     Bitmeyen tek meslek
      monaiman
      Ev beyliği devri açılsın artık.
       eski_bi_tanidik
       Nasi ya aynı mevkideki kadın erkek farklı maaşlar mi aliyo. Yok ya aynı alıyorlardır hangi devirdeyiz. Pff bu yaz dizileri de 😒😒 ada masalı, kazara aşk, baht zamanı daha bir sürü şeyler. Sacmasalak. Geçen yıl bu kadar yoktu.
        me_out_bye
        👍🏻
         badideasensei2
         Fark ettim de kariyer çocuk ya da hayallerini ya da anneliği+ev hanımlığını seçmek zorunda kalan hep kadınlar. Ya da çalışmasa da evlenir/evde oturur(!) denilen de kadınlar. Aynı evde yaşadığınız insan(lar) ile sorumluluklar paylaşılabilir. Seçim yapmak zorunda değiliz ama zorundaymışız gibi lanse ediliyor.
          _gizem_
          Türkiye'de okumak, kadın olmak, yaşamak cidden zor...
           eliymalik
           git gide azalıyor ve gelecekte tamamen bitecek olandır. bunun iki tane nedeni vardır; 1- anne ve babalar artık kızım evlensin demiyorlar, okusun ayakları üstünde dursun, bizim çektiğimizi çekmesin diyorlar. (eskiye nazaran sayıları arttığı için böyle söylüyorum yoksa istisna olan aptal ebeveynler hala var tabi ki) 2- toplumdaki bireylerin bilinçlenmesi ile olan çocuk yapmama durumu da ikinci neden. kadın ve erkek iş hayatında, günümüz şartlarında çocuk yapmak yerine gezip tozmayı, akademik kariyer yapmayı, evcil hayvan beslemeyi tercih ediyorlar. ki doğru yapıyorlar. şu an için bu dünyaya çocuk getirmek çok akıl karı değildir.
            gulfemkaya
            Daha dün baba beni okula gönder kamu spotu vardi tabii ki ev hanimi....
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.