Türkiye'de Bir Çocuğun "Bizim Evde Meyve Yok" Demesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   İnsanın sinirlerini alt üst eden, çok can sıkan, yürek yakan bu olay Kırşehir'de gerçekleşiyor arkadaşlar. Covid-19 hastası aileye ilaçlarını teslim eden filyasyon ekipleri "Bol bol meyve tüketin" önerisinde bulunurken aile üyesi küçük Sultan "Ama bizim evde meyve yok" diyor. Filyasyon görevlileri bu sözlere duyarsız kalmamış ve aileye market alışverişi yapmış ama peki ya yarın? Bu ülkede evine meyve girmeyen ailelerin sayısı o kadar fazla ki. Yediğimiz her bir lokmadan utanır hale geldik. Şimdi biz bugün nasıl kendimize yeni yıl sofraları hazırlayacağız? "Yoksulluk Türkiye'de sorun olmaktan çıktı" diyenler utanır mı? Sultan'ın bu sözlerine de mi "Bana biraz abartı geldi" derler yoksa?
    badideasensei
    Ve insan gerçekliğin ne kadar acı olduğunu anladığı zaman büyür, 😓 Utanıyorum bu ülkede böyle insanlar söz sahibi olduğu sürece bu halde yaşayan çocukların sayısı artacak , değişeceğini de sanmıyorum. Ali si gider Veli si gelir o da yer biz önce şu kafayı değiştirelim hep beraber sonra o çocuklar gerçekten çocuk gibi yaşar hale gelirler . Yazıklar olsun
     _gizem_
     yazık kıyamam ya 🥺
      cokbilmisdegilcokbilen
      Okudum haberi içim acıdı. Ailenin durumumu bilmiyorum ancak orta gelirli bir aile bile alamıyor ki meyveyi. Tarım ülkesiyiz güya. İyi bir gelirim olmasına rağmen bir muza 15 lira vermek müthiş koyuyor
       sedefartuny
       Bir çocuğa bu cümleyi kurduran ekonomiye, düzene, sisteme, yönetenlere yazıklar olsun. Meyve yiyemeyen bir çocuk, bizim çocuğumuz. Bu ailelere neden ulaşamıyor devlet? Neden bu çocuk bir meyvenin dahi yokluğunu çekiyor bu ülkede?
        aslanburcubirisi
        İçime öküz oturdu başlığı görünce. Sonra düşündüm de tek bu çocuk yok ki. Evinde yiyecek ekmeği olmayan daha niceleri. Sokakta her gün kağıt toplarken gördüğüm niceleri. Açlıktan bayılanlar mı dersin. Dünya gerçekten yaşanılacak bir yer değil. Adalet, eşitlik desen kelime olarak var.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.