Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığından Çıkmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Ülkemiz gençlerinin birçoğu hatta ülke nüfusunun büyük çoğunluğu genç yaşlı farketmeksizin yurtdışında yaşamak istiyor. Bunu biliyoruz ancak bir genç arkadaşımız Türk vatandaşlığından çıktığını 'Başardım, Allah isteyen herkese nasip etsin' sözleri ile duyurmuş. Kendisini kutlayan da var linç eden de. Kimi bu gencin mücadele etmediğini söylerken kimisi beğenmiyorsa gidecek tabii diye düşünüyor. Sen ne dio'sun?
    mrlawyerkk
    Bu arada bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vatandaşlıktan çıkabilmesi için; -Ergin ve ayırt etme gücüne sahip olması, -Yabancı bir devlet vatandaşlığını kazanmış, almış olmak veya kazanacağına ilişkin inandırıcı belirtiler bulunması, -Herhangi bir suç veya askerlik hizmeti nedeniyle aranan kişilerden olmaması, -Hakkında herhangi bir mali ve cezai tahdit bulunmaması gerekir.
     busrawashere
     daha ne mücadele verecekmişiz? 20 yaşında görmediğim bi' kurtuluş savaşı kaldı ki onun da geleceği var gönderin beni kuzey kore'ye bitsin bu çile
      okadin
      Bu çocuğunun Twitter'da linç edilişine şahit oldum. Bırakınız yapsınlar ya hu. Herkesin bir hedefi bir hayali var. Kalanlar bu ülke için ne kadar çaba gösteriyor ki. Sanki hepimiz Atatürk ruhu ile mücadele veriyoruz vatan için. Daha Atatürk değerini bile koruyamıyoruz. Devrimleri zaten hiç koruyamadık. Umarım mutlu olur.
       benita
       Darısı başımıza diyelim ne diyelim
        asit
        şimdilik ülke dışına çıksam yeterli
         sedefartuny
         Bildiğim kadarıyla başka ülkenin vatandaşlığı alındığında geçerli olabilecek olan durum ve dahası sonrasında o ülke vatandaşlığından çıkılıp tekrar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunabiliyormuş. Denenebilir yani.
          peripedia
          Mutsuzsanız, bir şeyler başaramıyorsanız ve bunun tek nedeni Türkiye vatandaşı olmanız ise yapınız lütfen. Ancak ben sadece ve sadece bu ülkenin vatandaşı olunduğu için başarısız ve mutsuz olabileceğimize inanmıyorum. Hangi şartta ve koşulda olursa olsun kendimizi gerçekleştirmemizdir esas olan.
           detokssuyu
           Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkıp başka bir ülkenin vatandaşı olup Türkiye'de yaşamak isterdim. YÖS'le çok iyi bir bölümde okur ya da puanımın asla yetmeyeceği tıp gibi bölümlere dikey geçiş yapardım. Sosyal yardımlardan yararlanırdım. Bizim ülkemizde yabancı olmak çok daha avantajlı çünkü.
            arasserin
            Yani kimse doğduğu ülkenin vatandaşı olmak zorunda değil. Bir vatana ya da bir yere ait hissedemiyor olabilir normal karşılamak lazım bence artık bunları ya
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.