61
18.11.2020
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığından Çıkmak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Ülkemiz gençlerinin birçoğu hatta ülke nüfusunun büyük çoğunluğu genç yaşlı farketmeksizin yurtdışında yaşamak istiyor. Bunu biliyoruz ancak bir genç arkadaşımız Türk vatandaşlığından çıktığını 'Başardım, Allah isteyen herkese nasip etsin' sözleri ile duyurmuş. Kendisini kutlayan da var linç eden de. Kimi bu gencin mücadele etmediğini söylerken kimisi beğenmiyorsa gidecek tabii diye düşünüyor. Sen ne dio'sun?
    mrlawyerkk
    Bu arada bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vatandaşlıktan çıkabilmesi için; -Ergin ve ayırt etme gücüne sahip olması, -Yabancı bir devlet vatandaşlığını kazanmış, almış olmak veya kazanacağına ilişkin inandırıcı belirtiler bulunması, -Herhangi bir suç veya askerlik hizmeti nedeniyle aranan kişilerden olmaması, -Hakkında herhangi bir mali ve cezai tahdit bulunmaması gerekir.
     busrawashere
     daha ne mücadele verecekmişiz? 20 yaşında görmediğim bi' kurtuluş savaşı kaldı ki onun da geleceği var gönderin beni kuzey kore'ye bitsin bu çile
      okadin
      Bu çocuğunun Twitter'da linç edilişine şahit oldum. Bırakınız yapsınlar ya hu. Herkesin bir hedefi bir hayali var. Kalanlar bu ülke için ne kadar çaba gösteriyor ki. Sanki hepimiz Atatürk ruhu ile mücadele veriyoruz vatan için. Daha Atatürk değerini bile koruyamıyoruz. Devrimleri zaten hiç koruyamadık. Umarım mutlu olur.
       benita
       Darısı başımıza diyelim ne diyelim
        asit
        şimdilik ülke dışına çıksam yeterli
         sedefartuny
         Bildiğim kadarıyla başka ülkenin vatandaşlığı alındığında geçerli olabilecek olan durum ve dahası sonrasında o ülke vatandaşlığından çıkılıp tekrar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunabiliyormuş. Denenebilir yani.
          peripedia
          Mutsuzsanız, bir şeyler başaramıyorsanız ve bunun tek nedeni Türkiye vatandaşı olmanız ise yapınız lütfen. Ancak ben sadece ve sadece bu ülkenin vatandaşı olunduğu için başarısız ve mutsuz olabileceğimize inanmıyorum. Hangi şartta ve koşulda olursa olsun kendimizi gerçekleştirmemizdir esas olan.
           detokssuyu
           Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkıp başka bir ülkenin vatandaşı olup Türkiye'de yaşamak isterdim. YÖS'le çok iyi bir bölümde okur ya da puanımın asla yetmeyeceği tıp gibi bölümlere dikey geçiş yapardım. Sosyal yardımlardan yararlanırdım. Bizim ülkemizde yabancı olmak çok daha avantajlı çünkü.
            arasserin
            Yani kimse doğduğu ülkenin vatandaşı olmak zorunda değil. Bir vatana ya da bir yere ait hissedemiyor olabilir normal karşılamak lazım bence artık bunları ya
             dr.rock
             Ülkesinden hoşnut olmayan değiştirmek yerine kaçıyor ve yaptığıyla gurur duyuyorsa bu “korkaklığıyla övünmekten” başka nedir Mücadele insana Hayatı dibine kadar yaşatır İnsanı Özgür kılar Dinçleştirir Bugün ülken olur mücadele sahan Yarın sevgilin Öbür gün evladın Gittiği yerde de çokça mücadele olacak... Hep kaçacak, korkuyor çünkü
              lovewkoko
              arkadaşım olan bütün doktorlar çılgınlar gibi almanca çalışmaya başlamış. amaç türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmak değil almanya'da yaşamak. biraz rasyonel olan herkes bunu ister. durum bu maalesef ve bu durum onların suçu değil.
               csa
               Büyük ihtimalle yalandır. Doğruysa da ya eksik bilgi yada yapan kişi salak :D Eğer başka ülkeden vatandaşlık aldıysa ve orada yaşamaya gittiyse bunu söylememiş, yani eksik bilgi. Ama eğer komple "ülkesiz" kaldıysa büyük gerizekalılık. Haklarını koruyabilecek, sahip çıkabilecek hiçbir yer kalmamış demektir. Yorumlarda da nedense herif sanki yurtdışına taşınmış gibi yorumlar yapılmış. Yurt dışına taşındığına dair zerre birşey yok. Ne olduğu belli değil. Diyelim başka ülkeye taşındı (bu ordan da vatandaşlık aldığı anlamına gelmez) ee herif hangi ülkenin vatandaşı ? :D:D Kaldı ki, başka ülkeden vatandaşlık alsam bile çifte vatandaşlık olarak kullanırım. Her zaman daha avantajlıdır. Yarın öbür gün bişi olur geri dönemezsin, uğraşırsın. Neden geri dönmen gerekebileceğine dair ise bin tane sebep olabilir. Psikolojik sebeplerden tut da ileride oluşabilecek siyasi, ekonomik vs. değişikliklere kadar bir sürü şey sayılabilir.
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.