Türkçe'yi Katlederek İletişim Kurma Amacınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cinayetvaraga
   Bayağıdır pek takılmıyorum ama sıkı takipteyim. Bilenler bilir eskiden ne denli aktif ve seviyeliydik burada. Orası işin başka boyutu. Benim merak ettiğim şey ise buraya doluşan ergenlerin dilimizi yazıya dökerken inanılmaz derecede dejenere edip, kelimelerin yazılışlarında kalıcı hasarlar bırakmaları konusundaki amaçları nedir? Sebep? Gerekçe? Ayrıca üstüne, muhabbetlerin hepsinin de karşı cins etrafında komodo ejderi gibi dolanması ayrı bir bayağılık. Gündem haberleri ve çok kaliteli başlıkların bomboş, cevapsız kalması çok acı ama gel emmeli gömmeli başlıklara bak...pehhhh... Boşsunuz hem de çok boşsunuz. Şikayetçi olan ben miyim sadece acaba.
    benita
    Yarım saat önce böyle bir başlık açmak geçti aklımdan benden önce davranılmış teşekkür ediyorum. İlk cümleden son cümlesine kadar katılıyorum. Uyarınca biz kötü oluyoruz ama durum gerçekten içler acısı. Başından beri aynı şeyi söylüyorum bilmemek ayıp değil biz de her şeyi bilemeyebiliriz, uyarı alınca hemen savunmaya geçip bunu inatla sürdürme aklına şaşıyorum ben ve üzülüyorum. Bu insanlar ülkenin gelecek nesli ne yazık ki.
     redblack
     Bu durumdan rahatsizlik duyan epeyce kişiden biri de benim. Hem guzelim lisanimizi katlediyorlar hem de konu kalitesi, bir arkadaşın dedigi gibi, yerleri supuyor. Tarih, felsefe, bilim, teknoloji, gündem hakkindaki basliklar neredeyse yok denecek kadar az, olanlarlarda da insanlar fikirlerini beyanda bulunmuyor, altlara dogru suruklenip yok oluyor konu.
      zodyakli
      Aaaa ne güzel bir konuya değinmişsin. Gerçekten ergen doldu ama yine de vazgeçemiyoruz.
       nobodyy1
       Işte burası da oldu oyun parkı. Tamam yaşları küçük ama beyinlerini ve sohbetlerini biraz ortama yakıştırabilirler. Ama sorun da bu ya, ortam zaten onlarla dolu, bişey yapılmaz. Türk olmayan ve Türkçesi çok daha iyi olanları tanıyorum. Bi de buralarda takılan, ergenliğini bitirmemiş bebeler okulda zaten türkçe okuyolar ve ona rağmen başlıklar...
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.