Türkçe'nin Küfür Etmek İçin Bir Hayli Uygun Bir Dil Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Türkiye'de yaşayan Alman YouTuber Julia Graner "Neden Türkçeyi Seviyorum?" isimli bir video çekmiş. Graner videosunda dilimizin zenginliğinden bahsediyor. Bir de demiş ki "G*t kelimesinin etrafında bu kadar ifade olmasına çok şaşırdım." Sadece bu kelime özelinde değil aslında Türkçe'de küfür repertuarının bir hayli zengin olduğu hep konuşulur. Her türlü kelimeden çeşitli küfürler türetip bunları da ilk gördüğümüz yabancıya öğretmekten keyif alan bir milletiz. Ünlülerimiz bile ekranlara çıkıp "Küfür etmeyi seviyorum. Küfür güzeldir." diyor. Bknz. Burcu Biricik. Yani dilimizin zenginliğinden daha çok küfür ve argonun günlük iletişim dilimize bu kadar sirayet etmesi arasında bir doğru orantı olduğunu düşünüyorum şahsen.
    ggggggg
    Bir anne çocuğuna nasıl ananı s**** der
     mrlawyerkk
     Türkiye'nin küfür etmek için uygun bir coğrafya olmasından da kaynaklı olabilir nitekim gün içerisinde sinir topu halinde oradan oraya dolaşan insan sayısı bir hayli fazla. Bir noktada bir küfüre ihtiyaç duyup rahatlayabilmek önemli.
      kayberkay
      her dil için ilklerden biri küfürdür zaten dile giriş 101 küfür ile başlar sanırım
       moon_night
       Türkçe küfür için iyi güzel de almanca küfür için yaratılmış gibi duruyor
        detokssuyu
        Şu küfürü bir güzelleyip durmayın arkadaş ya. Hangi ara güzel bir şey oldu bu anlamıyorum ki. Küfür etmek sağlıklı bir şey yok küfür etmek güzeldir yok sık sık küfür ederim. Nedir bu küfür merakı?
         sedefartuny
         Bir zamanlar insanlar küfür etmekten utanırlardı şimdi küfür etmek bir övünç kaynağı oldu. Neden küfür ediyorsunuz arkadaşlar? Bunun yerine aklınızı ve sözcük dağarcığınızı kullanarak sizi tatmin edecek, sakinleştirecek cümleler kurabilirsiniz.
          damat-berat-official
          O engelli emojisi atan beni bulsun
           patronicee
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.