120
19.5.2020
Türk'ün Türkten Başka Dostu Yok Mudur?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   utumasasiilekayanadam
   Kesinlikle yoktur
    dr-zet
    Türk, Türkle dost mu ki?
     aleladefani
     Faşistlik diyen olmuş,başka bir şey diyen olmuş şunu unutmayın devletler arası ilişkiler siyaset temellidir siyaset ise çıkar işidir yani demem o ki bugün bize yardım eden bir ülke varsa altında ya kendi çıkarı vardır yada tarihte ödemesi gereken borç vardır,kimse kimsenin babasının oğlu değil bugün Türkiyede bir savaş çıkacak olsa hiç bir yabancı devlet kendine çıkar sağlamayacağı sürece size yardım etmez ,zaten neden etsin ki?Türkün Türkten başka dostu yoktur bizler dünyanın dört bir yanına yayılmış bir milletiz,malesef asimile olup benliklerini kaybeden soydaşlarımız var lakin umudumuz elde edilen tarihi kaynaklarla benliklerini tekrardan hatırlamalarıdır.. bizim gayemiz büyük bir Türk milletlerini bir çatı altında toplayarak Turan'ı kurmaktır bu emelimiz gerçekleştiği takdirde yalandan siyasi dostlara ihtiyacımız kalmayacaktır..
      baymayanbayan
      Kim dost cin mi amerika mi rusya mi araplar mi. Dost gibi gorunenler iyi gun dostu olur olsa olsa onlardan
       transylvania
       Faşistlikten başka bişi değil . Ülkelerin çıkarları olabilir ama o ülkede yaşayanların dünyanın sadece 80 milyonuyla bir DERDİ OLAMAZ !. Sanırım bunlar biraz Ahaber etkileri az izleyin azzz .
        thetalentedmrripley
        Devlet dediğin kalbi olan bi organizma değil ki dostluğu olsun. O günkü koşullarda menfaatinin gerekleri doğrultusunda başka ülkelerle dostane ilişkiler kurar, yarın bi bakmışsın savaşıyorlar. Bu durum her ülke için geçerlidir. Ona bakarsan Alman'ın Alman'dan, Yunan'ın Yunan'dan başka dostu yoktur. Ama konu insan ise Türk'ün Türk'ten başka dostu olur hem de çok güzel olur. Şahsen benim çok kral dostluklarım oldu ve yıllardır da irtibatı koparmayız.
         steteskop.gel
         Yoktur. Var gibi gözükenlerin hepsi türklerden haz etmiyor. Bizi bizden başka kimse düşünmez,önemsemez .bu yüzden bağlarımızı koparmayalım, ayrım yapmayalım. 🤗
          nobody1
          Fake dostlar var tabii...
           caffeinerboy
           Olayın Irk olmadığını anlamanız açısından madde madde söyleyelim. Kurtuluş savaşı esnasinda Pakistan ve Hindistan maddi yardımda bulunmuştur ve bu yardimlarin İş bankasının kurulmasında da payı vardir. Alpaslan Türkeş Cezayire gizlice silah yardımı yapmıştır.Bilmiyorsaniz Cezayirde yaşayanlar Arap ve beriberi kavimlerinden gelen insanlardır.(Eskiden bizim toprağımızdı diyerek arka planını bilmiyorum detayını aciklamiyordu.) Türkiye'deki şanlı (!) darbeleri yapanlar da Türk insanidir.(Bkz.Kenan Evren,Cemal Gürsel) Şehit Komiserimiz Fethi Sekin de Kürt kokenliydi. Boraltan köprüsü olayında(1945) ülkemize sığınan azerileri SSCBye teslim eden ve kursuna dizilmesine göz yuman ülke de maalesef bizdik. Sag sol kavgalarında yine birbirlerinin canlarını alanlar da Türktü . Bunlari bilin istedim mevzu ırk değil vatan bilinci ve haysiyettir.Biz bize yeteriz dost olarak da düşman olarak da. Edit : Çerkes kokenliyim.
            lusnika
            Türk'ün Türk'ten başka dostu elbette ki vardır. Türk'ün Türk'e dost olmadığı da zaman zaman görülür. Toprak toprağı gubette s*kermiş diye de bir özlü sözümüz mevcuttur.
             mevsimlerden-sonbahar61
             Öyle gözüküyor
              makaronlumeybuz
              Yoktur . Olsa bile o dost hayırsızdır , kazıklar
               imailahorsilah
               Pek ala vardır neden olmasın???
                altmisbir
                Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur ve hiç bir zaman olamaz. Yalnız şöyle bir nüans var kaçırmamamız gerek dünyada zaten herkes birbirine düşman, aynı milletten olanlar bile. Bizim yapmamız gereken herkesin bize düşman olduğu paranoyasından kurtulup bilgi birikim ve enternasyonelizmin gücünü kavrayıp ırkımızı her alanda yüceltmektir. Yani demek istediğim ne kadar Türkçü olursanız olun sanat bilim sanayi vb gibi konularda ilerlemedikçe zaten herkes bize düşman olma cesaretini gösterir. Yine bence araplaşmaktan bir an önce çıkıp kendi öz kültürümüze önem vermemiz gerekiyor. Kadına şiddet, rüşvet ve torpil gibi şeyler ırkımıza araplardan bulaşmış bir hastalıktır. Son olarak; Biz hastalıklarından kurtulmuş öz kültürümüze dönersek kimse bize düşman olmaya cesaret edemez.
                 nevresim_takimi-123
                 Kesinlikle yoktur. Abim beni döverdi ama bi başkasıyla kavga edince veya bnm dayak yediğini duyunca dayanamaz gider karşı tarafı çıbartır gelirdi. Kıyamazdı bana. Buna benziyor Türklük. Biz Türkler birbirimizi yeriz ama başkasına yedirtmeyiz.
                  arda1011
                  kendimizden baska dostumuz yoksa oturup ciddi ciddi dusunmek lazim
                   kim-seok-jin
                   Dost olduğun kişinin karakterine göre değişir bence
                    bitterbrake17
                    Tabiki vardır
                     nunukafasi
                     Türk'ün Türkle de bir dostluğu yoktur bana kalırsa. En küçük aile kurumunda bile bir bağdaşma anlaşma olamazken aynı milletin dost olabileceğini düşünmüyorum. Her şey bizi ayrıştırmaya yetiyor. Zamanında futbol yüzünden birbirini öldürmedi mi bu insanlar?
                      hesapsilindi00
                      Bir dio atasözü der ki; Türk türkü gurbette öper
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.