Türk Milletinin Belli Bir Yaştan Önce Evlenme Zorunluluğunu Dayatması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arslanb
   AAA hala evlenmedin mi evlilik yaşın gelmiş. Okul bitse de yaşın geçmeden birini bulup evlensem. 30 yasına gelmiş evlenmemiş demek evde kalmış bla bla. Evlilik aşk geldiğinde olur yaş geldiğinde değil bence kimseye bu psikoloji dayatılmamalı sonra mutsuz evlilikler oluyor .Hayatımızı robot gibi planlayarak mecburiyetle yaşamamalıyız.Siz ne düşünüyorsunuz?
    proffreufd
    Yeterli düzeyde folik asit tüketseler,bol bol kitap okusalar hiç bu şekilde saygısızlıklar yapmazlar,ama kafa boşş.
     diocubacito
     Hayat Evlilikten İbaret Değil yıl olmuş 2021 haalaa anlamadılar
      _gizem_
      saçma sal@k bi dayatma sana ne kardeşim ister evlenirim ister evde kalırım h bide evlendikten sonra çocuk yapmayı düşünmüyor musunuz?diyolar ya sanki kendi bakacak çocuğa
       dr.rock
       Evlilik kötü bşi değil. Ama bu baskıyı yapmalarının nedeni korkmalarıdır. Gelişmekte olan toplumlar kendi hayat görüşünde olmayan kişileri yönetip-yönlendiremeyeceğini bilir. Bu da o toplumu endişe ve kaygıya sürükler. Bu ıstıraptan kurtulmak için sizi kendilerine benzetmek isterler. Yani altta yattığını iddia ettikleri 0 yiğitlik-mağrur-gelenekçi-ahlaklı-imanlı duruş fasa fisodur. Sizi görünce donlarına dolduruyorlardır aslen :)
        eski_bi_tanidik
        Kadınlar evlenmese sanki tek başlarına duramayacaklar. Kadınlar hep ev işine odaklı büyütülüyo. Erkekler de ev işinden bi bk anlamıyo. Çocukları taa küçük yaştan beri evlenmeye odaklı büyütüyolar aq "Şunu yapmazsan evlenemezsin" fln insanlar da kendilerini evlenmeye mecbur hissediyo
         ozlemiko_0
         Evlilik, yaşın geldiği zaman değil doğru insanı bulduğunda yapılır.
          palmiye
          Zorunluluk değil aşk şart.
          https://dio.onedio.com/dio/1204192?t=dio
          https://dio.onedio.com/dio/1204192?t=dio
           imailahorsilahh
           Dayatması(N)
            gizemlicikolat
            Canım sıkıldı diyince evlen geçer diyen teyzeler vardı mesela bekarken... Şimdi de her gün görünce sıkılıyorsun. Ama çok seviyorsun. Bi 5 dk sonra o sıkıntı da geçiyor. Ama o can hep sıkılıyor yani. Ah o teyzeler!!
             koels
             Alışkanlıklar kolay değişmez bu geleneğin mantıklı sebepleri vardı ancak günümüz için ne kadar geçerli tartışılmaz bile.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.