Türk Lirasını Çakmak Olarak Kullanarak Verilmek İstenen Mesaj
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Şimdi bu ablalar Narcos'dan etkilendilerse şayet orada durum bir hayli farklıydı. Bu arkadaşlar 200 Liralık bir banknot yakıyorlar bununla da yetinmeyip parayı çakmak olarak kullanıp sigaralarını yakıyorlar. Şimdi burada verilmek istenen mesaj nedir arkadaşlarım? "Sigaramı 200'lük banknottan yakacak kadar zenginim" midir? Bu görgüsüzlüğü konuşalım ama bu olayla ne öğrendik derseniz. Ülkemizde üzerinde Atatürk'ün resmi olmasına karşın para yakmak suç değilmiş. Bir dönem Türk Ceza Kanunu 145. maddesinde " ...veya devletin diğer bir hakimiyet alametini tahkir kastıyla ....yırtan, bozan yahut diğer herhangi bir suretle tezlil eden kimse cezalandırılır" hükmü varmış ancak yargıtay paranın "devletin hakimiyet alameti sayılamayacağına" karar vermiş ve bugün bu karara tabiyiz. Üstelik insanların Twitter'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nü etiketleyerek videonun kaldırılmasını istemesi bile henüz sonuç bulmadı.
   https://twitter.com/atavrattroll/status/1347890652663713792
   Türk Lirasının Yakıldığı Video
    cinayetvaraga
    Suçtur. Bunun başka nedenlerini konuşmak yersizdir! Emniyetin gerekeni yapması ve bu haysiyetsizleri cezalandırması şarttır.
     nickimdebileolmaz
     Biraz abartınız gibi, para onun istediğini yapar yaptığı şey görgüsüzlüktür orası beni ilgilendirmez.
      handeyakar07official
      Görgüsüzlük bunların içine işlemiş
       gulfemkaya
       Ülkenin iyice çivisi çıktı. Bu nasıl bir görgüsüzlük, iğrençliktir ya. İzledikçe midem bulanıyor
        detokssuyu
        Rezillik. Para yakmak ne demek ya? Nasıl suç isnadı olmaz bu durum. Bu denli rahatsızlık veren görüntüler nasıl suç teşkil etmez. Bal gibi de suç. Atatürk'e hakaret söz konusu.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.