Türk İnsanının Ortalama IQ'sunun Yıllardır 90 Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Yıllardır çeşitli kurumlarca yapılan ülke IQ testlerinde ülkemizin ortalama IQ'su 88-90 arasında çıkmış. Yani ortalama zeka düzeyinin bir tık üzerindeyiz. 2020 yılı IQ testlerine göre ise Hong Kong'un 107 ortalama IQ ile birinci Ekvator Ginesi 59 IQ ile sonuncu olduğu testlerde 90 ortalama IQ ile otuz dokuzuncu sırada yerimizi almışız. Yapılan araştırmalara göre IQ değeri her on yılda bir 3 puan artıyormuş. Bir dönem 88 olan IQ puanımız 90'a ulaşmış ancak on yılı aşkın süredir 90 değeri aşamamışız.
    asit
     absurdizm
     Benimki 138
      peripedia
      90 çok iyi bir değer. Ben daha aşağıda olmasını bekliyordum ve her geçen gün düştüğünü hissediyordum. Etraf gerizekalı dolu. Dahilerin sayısı fazla demek ki ortalamamızı yükseltmişler.
       busrawashere
       düşmesi gerekmiyor muydu?
        monaiman
        İyi gorilleri geçmişler.
         redblack
         İstikrarliymisiz masallah
          muzlu-pasta
          Ben ölçtürmüştüm 95 çıkmıştı 5 puanı nerden kırdı acaba
           mrlawyerkk
           Üzgünüm ama 90 puan beni mutlu etti şu an. Ekvator Ginesi denilen ülkeden çok bir farkımız olduğunu düşünmüyorum ne yazık ki. Ülkemin zeki insanları ne de güzel yükseltmişler ortalamayı işte onlar üniversitede çanı da yükselten öğrenciler.
            okadin
            IQ testleri muhakeme yeteceğini ölçüyor yani soyut düşünce ile alakalı daha çok. Yaşam içinde kullandığımız pratik zeka değil mevzu. Biz türkler soyut düşünce yetisine sahip olmamakla birlikte pratik zekası daha gelişmiş bir toplumuz.
             me_out_bye
             Artması istemiyorlar bir takım mecralar. O yüzden artamıyor. Buna katkı değil engel için müthiş bir uğraş çaba var memlekette.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.