Türk İnsanının Ortalama IQ'sunun Yıllardır 90 Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Yıllardır çeşitli kurumlarca yapılan ülke IQ testlerinde ülkemizin ortalama IQ'su 88-90 arasında çıkmış. Yani ortalama zeka düzeyinin bir tık üzerindeyiz. 2020 yılı IQ testlerine göre ise Hong Kong'un 107 ortalama IQ ile birinci Ekvator Ginesi 59 IQ ile sonuncu olduğu testlerde 90 ortalama IQ ile otuz dokuzuncu sırada yerimizi almışız. Yapılan araştırmalara göre IQ değeri her on yılda bir 3 puan artıyormuş. Bir dönem 88 olan IQ puanımız 90'a ulaşmış ancak on yılı aşkın süredir 90 değeri aşamamışız.
    absurdizm
    Benimki 138
     asit
      peripedia
      90 çok iyi bir değer. Ben daha aşağıda olmasını bekliyordum ve her geçen gün düştüğünü hissediyordum. Etraf gerizekalı dolu. Dahilerin sayısı fazla demek ki ortalamamızı yükseltmişler.
       me_out_bye
       Artması istemiyorlar bir takım mecralar. O yüzden artamıyor. Buna katkı değil engel için müthiş bir uğraş çaba var memlekette.
        busrawashere
        düşmesi gerekmiyor muydu?
         eski_bi_tanidik
         Her on yılda bi 3 artması bana biraz atmaca geldi
          sedefartuny
          E hani Z kuşağı çok zekiydi? Bu testler belirli yaş gruplarına göre yapılıyor ve her yıl yeni neslin IQ'su test ediliyor. Gerçi zekanın genetik olduğunu iddia edenlerde var ama. 90 yine bizim ülke için iyi çok da şey yapmamak lazım. Aza kanaat edin işte.
           okadin
           IQ testleri muhakeme yeteceğini ölçüyor yani soyut düşünce ile alakalı daha çok. Yaşam içinde kullandığımız pratik zeka değil mevzu. Biz türkler soyut düşünce yetisine sahip olmamakla birlikte pratik zekası daha gelişmiş bir toplumuz.
            mrlawyerkk
            Üzgünüm ama 90 puan beni mutlu etti şu an. Ekvator Ginesi denilen ülkeden çok bir farkımız olduğunu düşünmüyorum ne yazık ki. Ülkemin zeki insanları ne de güzel yükseltmişler ortalamayı işte onlar üniversitede çanı da yükselten öğrenciler.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.