Türk İnsanının Çok Kolay Dolandırılabilir Olmasının En Temel Nedeni
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Malum Thodex, malum Çiftlik Bank, malu Jet Fadıl falan. Bunlar en azından bizim jenerasyonun şahit olduğu dolandırıcılık örnekleri. Buradaki rakamlar da ciddi rakamlar bunun dışında Canan Karatay gibi isimlerin bireysel olarak dolandırılmaları. Koştur koştur gidip bankadan çektikleri yüklü meblağları telefonda kendini polis olarak tanıtan birilerinin direktifi ile çöp kutularına atan amcalar, teyzeler. Neden bu kadar safız peki? Nasıl bu kadar kolay dolandırılabiliyoruz. 40 liralık alışverişimi pos cihazına 400 TL olarak girip beni dolandıran büfeci abiye de beddualarımı iletiyorum buradan. Dolandırıcılığın büyüğü küçüğü olmuyor gördüğünüz gibi. Sorun bizde mi? Yoksa hukuki açıklarda mı? Nerede? Neden ülkece dolandırılıp duruyoruz?
    cansevim
    Çünkü çalışmaya göt yok
     _aliefe35_
     Türk İnsanının %60'ı Aptaldır. Aziz Nesin
      killforyou
      Bizim ülke zeki insanların ülkesi değil, şark kurnazlarının ülkesi. Zeki adam değil ağzı laf yapan adam iş yapıyor burada.
       bisosyolog
       Çünkü kısa yoldan zengin olunmak isteniyor. Düşünsenize yurt dışında normal çalışan biri belli bir yaşa gelince bahçeli bir eve sahip olabiliyor, bir arabası oluyor. Bizde ise biriktir biriktir anca 2+1 ev. Doğal olarak insanlar güzel yaşamak istiyor. Bu da birikimleri katlamayı gerektiriyor.
        mrlawyerkk
        Aklımızı kullanmamamız olabilir mi ya da hayır diyemememiz. Profesörlerin konu ile pek alakası yok. Eğitim ayrı bir mevzu.
         herhangibiadam
         “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal ATATÜRK.
          astrogurl
          Kalbimiz temiz kalbimiz...
           catherine-earnshaw
           Kendini çook akıllı zanneder ama ava giderken avlanır Türk insanı. Biraz genetik, biraz da cahillikten. Zamanında donlarını Çin prenseslerine nasıl kaptırdılarsa şimdi de benzerini yaşıyorlar.
            eflayilmaz
            milletçe çok safız, araştırmayı bilmiyoruz. her önümüze gelene inanıyoruz
             kisi
             En temel neden genelin çoğu bilgisinin kulaktan duyma ile sınırlı olması.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.