Türk İnsanının Çok Kolay Dolandırılabilir Olmasının En Temel Nedeni
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Malum Thodex, malum Çiftlik Bank, malu Jet Fadıl falan. Bunlar en azından bizim jenerasyonun şahit olduğu dolandırıcılık örnekleri. Buradaki rakamlar da ciddi rakamlar bunun dışında Canan Karatay gibi isimlerin bireysel olarak dolandırılmaları. Koştur koştur gidip bankadan çektikleri yüklü meblağları telefonda kendini polis olarak tanıtan birilerinin direktifi ile çöp kutularına atan amcalar, teyzeler. Neden bu kadar safız peki? Nasıl bu kadar kolay dolandırılabiliyoruz. 40 liralık alışverişimi pos cihazına 400 TL olarak girip beni dolandıran büfeci abiye de beddualarımı iletiyorum buradan. Dolandırıcılığın büyüğü küçüğü olmuyor gördüğünüz gibi. Sorun bizde mi? Yoksa hukuki açıklarda mı? Nerede? Neden ülkece dolandırılıp duruyoruz?
    kitaptakikurt
    büfecinin yaptığı küçük tırnakçılık o da büyük götürenler güzel götürüyor.götürenlerin yapma sebebi insanlığın yoksulluktan bıktığını tükendiğini kısa yoldan köşe dönmeyi istediklerini bildikleri için yaptıkları akılcı bir hareket.e bunan inanan insanların açısından da bakınca aynı şey yurdum insanı hemen zengin olcak vurucak parayı.na böyle vururlar sonra 😅 bi biz salağız onlar akıllı tabi zaten vadeliye para bağlayıp bekleyen oranların verdiği kadar kazanıp riske girmek istemediğimiz için
     killforyou
     Bizim ülke zeki insanların ülkesi değil, şark kurnazlarının ülkesi. Zeki adam değil ağzı laf yapan adam iş yapıyor burada.
      cansevim
      Çünkü çalışmaya göt yok
       _aliefe35_
       Türk İnsanının %60'ı Aptaldır. Aziz Nesin
        makeup-alp
        https://youtu.be/0F56gvnXc1Q
        https://youtu.be/0F56gvnXc1Q
         gulfemkaya
         Gariban ve kendini çok akıllı zanneden insan özelliği işte
          mrsnl33
          Thodex,çiftlik bank vb.yerlere para kaptiranlari bi yere kadar anlayabiliyorum.Kolay yoldan,emeksiz para kazanmak istiyorlar.Ulke şartlarında o parayı kazanabilmeleri neredeyse imkansız çünkü.Ama şu telefon dolandiricilarina para kaptiranlar,hangi kafada,onu bende anlamıyorum.
           astrogurl
           Kalbimiz temiz kalbimiz...
            gavrilovich
            Aslında acımıyorum. Çünkü çalışma azmi yok bizde beleşçilik ve kolay yoldan para kazanma hevesi var. Buda olunca sonuç bu. Bir bardak soğuk su için.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.