Türk Hakemleri ve Verilen Penaltılar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Türk hakemleri profesyonel hakemlik geldiği günden beri yüksek ücretler kazanmaya başladı. VAR sistemi de son yıllarda hayatımıza girdikten sonra hakemlik sadece sahada değil VAR sisteminde görevli olmak da anlamına geliyor. Düzenli maç yöneten hakemlerimiz sabit ücret + performans primi sayesinde yaklaşık cumhurbaşkanımız kadar aylık maaş alıyor durumundalar. Bu sonuçlar çerçevesinde birikim veya yatırım yapan hakemler maç yönetmek istemesi elbette doğal. Türkiye'de sistem adil olan değil güçlü olanın yanında olduğu için hakemler dönemler arasında kim güçlüyse onun tarafına son yıllarda daha fazla eğilim gösteriyor. Geçmiş yıllarda eyyam sadece baskı ve ilişkiler yüzünden yapılırken son zamanlarda hakemler için kişisel yatırım haline geldi. Malum sistem böyleyken de adil olmalarını bekleyemeyiz. Son senelerdeki kararları bu yönden incelerseniz kimin neden böyle yaptığını daha rahat analiz edersiniz. Eyyam artık hakemler için kaçınılmaz olmuştur ve son dönemlerde artık zirve noktasını yaşamaktadır. Bu zirve noktasını da bugünkü Galatasaray maçında da çok net bir şekilde gördük. Maç sırasında ekrana “Federasyondan aradılar” sesi geliyor ardından dakikalar sonra Galatasaray penaltı kazanıyor. Yani bu lig bu şekilde devam ettiği sürece Türk futbolundan daha çok söz edemeyiz biz.
   https://twitter.com/emenikinho/status/1332731464484577281
   https://twitter.com/emenikinho/status/1332731464484577281
   görmeyenler için maçtan kesiti de koyuyorum.
    cinayetvaraga
    lobiciler sizi. sizden hiçbir bok olmaz. maç yönetmeyin siz! onu da ithal edelim.
     sairsel
     Galatasaray'ın şampiyonlukları incelensin göreceksiniz ne kadar eyyam, şike ve hakem hatası var!
      asit
      sadece GS için geçerli değil bu. fb bjk ibs hepsi dahil.. İstanbul kulüpleri karşısında Anadolu kulüpleri hakemler tarafından liğme liğme doğranıyor her sezon..
       dr.rock
       O hoo Türk futbolu mu Ben o işi 10 sene önce bıraktım Adam tbmm de gözümüzün içine bakıp haksızlık ediyor Onun hakemine güvenip ifrit mi olayım yani Boşver, her şeyi bitirdikleri gibi Türk Futbolununda köküne kibrit suyu döktüler...
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.