Türk Gençlerinin Hiçbir Hobisi ve Sosyal Faaliyetlerinin Olmaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marlyn
   vakit ve para gibi iki sıkıntısı vardır. çünkü ülkede hayat pahalı, vakitler dar. vaktin çoğu trafikte ve para kazanılmaya çalışılan işlerde geçiyor. hele istanbul gibi insanların günde ortalama 3 saatini işe geliş gidiş trafiğinde geçirdi bi diyarda, çok zor. hele de bu insanlar çoluk çocuk sahibiyse, hepten zor... ben türkiye de olduğum zamanlar belki de en relaks semtinde yaşamama ve mesai saatlerimi kendimin belirlediği kendi işini yapan insan olmama rağmen ben bile zorlanıyorum hobilerime vakit ayırmakta.. belki 2 yıl oldu dansetmeyeli mesela. bir dans gecesine gitmeyeli... halbuki imkan olsa, evinin bi bölümünü dans salonuna çevirip orada günde en az 2-3 saat dans ve spor yapmak için götü düşen insanım. haftada en az 1-2 gece dansa gitmek isterim... bu benim tatilim. kafayı en net temize çektiğim şeylerden biri..
    lovewkoko
    erasmus'a giden türk gençlerinin karşılaştığı acı gerçek. biz ciddi anlamda sadece nefes alıyoruz. hiç eğlenmiyoruz, hiçbir etkinliğimiz yok. sosyalleşmemiz sadece cafeye oturup çay içmekten ibaret. rezil bir yaşam. sonra bir dayı çıkıp der ki çıkar cebindeki telefon 5 milyarlık. ağzını yüzünü siktiğim hala milyar diyor mesela. parada 6 sıfır atılalı kaç yıl olmuş milyon milyar diyor. biz burada ufaktan deliriyoruz hiç haberimiz yok.
     kafatamircisi
     kısaca Türkiye'nin özeti
     https://youtu.be/GSXPxuQ6CXw
     https://youtu.be/GSXPxuQ6CXw
     hadi bakalım) "kitleler teoride harekete geçip önlerine geleni paramparça edebilecekken, neden balkondan onlara emreden bir adama amade, bazen yüzyıllar boyunca alkışlayıp tezahürat etmeye devam ederler?" -yuval noah harari
      absurdizm
      asosyal olduğum için istesem de sosyal aktivitelere katilamiyorum ama hobilerime çok değer veririm. koleksiyon yaparım, boyama yaparım... şuan beni lincleyebilirsiniz inanın hiç umrumda değil. Türk gençlerinin kendine gelmesi lazım. "ne diyosun aq dayısı" demeyin bende 17 yaşında bir gencim. arkadaşlar devir oturup göt büyütme devri değil. çalışan kazanıyor. instada geziyorum adamlar okullar açıldı ama ben kalem tutmayı unuttum diye vidyo çekiyorlar. lan siz salak mısınız. bunu diyen insanın güzel bir unide, işte ne işi var. olum çalışan kazanıyor diyorum lan. yok ekonomi kötü yok benim gençliğimi çaldılar. lan sizinki gençlikte bizimki ne. kalkın çabalayin 40 yaşına gelince hepsinin içinden geçin. devir lay lay lom devri değil arkadaşlar. ülkeden kaçmayı düşüneceğinize icatlar yapın, bir şeyler yapin. kalkın oturmayın ama. her telin başında oyun oynamak istediğim zaman annem "bunlari hep siz geri kalın diye yapıyorlar. şu saçma şeyleri oynayacağına kalk ders çalış" diyor. diğer insanlar gibi ne diyo bu aq demiyorum. çünkü haklı olabilir. diğer ülkelerin çocukları deli gibi çaba sarf ederken ben niye oyun oynayayim. ne kadar inkar ederseniz edin türk milleti zeki insanlar. yapabiliriz. yine beni lincleyebilirsiniz ama Justin Bieber'ın bir sözünü duydum ve adama inanılmaz bir saygı duydum. diyor ki, " 70 yaşımda rahat etmek için şuan çok çalışmam lazım". ne kadar haklı... hadi agalarim, Atatürk ülkeyi bize emanet etti. kalkın bir şeyler yapın. ülkeyi mahvedenlerin içinden geçelim.
       htrnz
       para para para :))) hep çalış ve eline geçenle kıt kanaat geçin ne sosyalliği - ağam bizle eyleniiiir :)
        catherine-earnshaw
        Geriye bir tek akıl sağlığımızı bıraktılar çünkü hiçbir zengine para getirmiyor.
         esseref
         fakiriz abi biz, çoğu genç kazandığı üç kuruşla bırak hobi edinmeyi kyk borcunu bile ödeyemiyor
          silmarillion
          Yazık ne diyeyim
           coronavirus
           Artık genç sayılır mıyım bilmiyorum ama birkaç hobim var. Sayı elbette artırılabilir ama gerek yok sanırım. Türkiye'de birçok problemde olduğu gibi bunun kökeninde de iktisadi sorunlar yatıyor. Çocuk yaşta ailesinin yönlendirmesiyle yaşamı neşeli kılacak birkaç alışkanlık edinenleri şanslı buluyorum. İkinci nedeni de cahil ebeveynlerin himayesinde yetişmemiz diye düşünüyorum.
            cahit
            Maddi imkansızlıklar toplum baskısı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.