Türk Bayrağının Uzayda Dalgalanacak Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıdır. "İnşallah, ülkemizin bayrağını uzayda çok daha güçlü şekilde dalgalandıracağımız günler çok yakındır." demiş reis. Dünya gezegeninden umut kesilmiş gibi. Bir 18 yıl da uzayda deneyecekler sanırım. E olmuyor, millet cidden aç. Ne yapalım bir uzay turu? Bayrağımızı falan dalgalandırırız diye düşünülmüş ve Erdoğan'ın konuşma metnine eklenmiş. Hayır kimse de sormuyor. Başkanım ne uzayı diye. Nasıl yapacağız bunu yerli ve milli astronotumuz mu var diye? Selçuk Bayraktar mı üretecek acaba uzay gemisini? Türkiye Uzay Ajansımız var çok şükür ama bunu hayata geçirecek teknolojimiz var mı? Uzaydaki hak ve menfaatimizi koruyacağız diyenler olmuş. Abi şaka mısınız? Bu arada edindiğim bir bilgiyi de eklemeliyim. Uzayda hava yok. Bu yüzden Türk bayrağı dahil olmak üzere uzayda hiçbir bayrak dalgalanamaz. Yoksa uzaya hava da mı götüreceğiz?
    amakafamiznasiguzel1
    *işsizlik, eğitim sorunları, ekonomik sıkıntılar, gelecek kaygısı, şehircilik/ planlama sorunları, doğal afetler vs vs* cumhurbaşkanı:
     busrawashere
     ben de yeğenimi hastaneye götürünce böyle şeyler söylemiştim, benzer işler
      imailahorsilahh
      Uzaylıları yaşam kaygısı bekliyor
       peripedia
       Vay vay vay. Tamamdır bu iş ya. Uzay hayali de gündemimize girdi artık. Yerli uçağımız da göklerde, yerli arabamız da yollarda. Oh mis. Uzayda da bayrağımızı dalgalandırırsak tamamdır bu iş.
        asit
        reis ekibiyle birlikte bayrağı alıp uzaya gidip dalgandırsa ya hakkaten, şöyle senelerce... :D
         redblack
         Drone'un menzili belli yav, atmosfer dışına çıkamıyor🙄
          detokssuyu
          Peki saray da yapılacak mı? Ya okçuluk vakfı? Mars'ta olur Sayın Cumhurbaşkanım. Orada yaşam da var hem. Biz burada kalalım. Siz orada keyfinize bakın.
           tsukyomi
           Ülke bayrağını uzayda çok daha güçlü dalgalandırmak.. Neptün'e, Uranüs'e haber verin, gazmış buzmuş demeden imara açılacaklar.
            sedefartuny
            Ağlanacak halimize gülüyoruz. Topluma bu kadar yabancılaşan, toplumu bu kadar yabancılaştıran başka bir hükümet daha yoktur eminim. Biz ne diyoruz siz ne diyorsunuz. Ne oldu yani bu açıklamayı yapınca. Günü kurtardığınızı falan mı düşünüyorsunuz?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.