36
15.12.2020
Türk Bayrağının Uzayda Dalgalanacak Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıdır. "İnşallah, ülkemizin bayrağını uzayda çok daha güçlü şekilde dalgalandıracağımız günler çok yakındır." demiş reis. Dünya gezegeninden umut kesilmiş gibi. Bir 18 yıl da uzayda deneyecekler sanırım. E olmuyor, millet cidden aç. Ne yapalım bir uzay turu? Bayrağımızı falan dalgalandırırız diye düşünülmüş ve Erdoğan'ın konuşma metnine eklenmiş. Hayır kimse de sormuyor. Başkanım ne uzayı diye. Nasıl yapacağız bunu yerli ve milli astronotumuz mu var diye? Selçuk Bayraktar mı üretecek acaba uzay gemisini? Türkiye Uzay Ajansımız var çok şükür ama bunu hayata geçirecek teknolojimiz var mı? Uzaydaki hak ve menfaatimizi koruyacağız diyenler olmuş. Abi şaka mısınız? Bu arada edindiğim bir bilgiyi de eklemeliyim. Uzayda hava yok. Bu yüzden Türk bayrağı dahil olmak üzere uzayda hiçbir bayrak dalgalanamaz. Yoksa uzaya hava da mı götüreceğiz?
    amakafamiznasiguzel1
    *işsizlik, eğitim sorunları, ekonomik sıkıntılar, gelecek kaygısı, şehircilik/ planlama sorunları, doğal afetler vs vs* cumhurbaşkanı:
     monaiman
     Şöyle Mustafa Kemal'in izinden emin adımlarla gitmiş bir memleket olsaydık göğsümü gere gere helal bize derdim de... diyemem, çünkü memleketin hali ortada. Bayarağı oraya dikmişiz falan pek şey etmiyor yani, ne bileyim işte...
      busrawashere
      ben de yeğenimi hastaneye götürünce böyle şeyler söylemiştim, benzer işler
       imailahorsilahh
       Uzaylıları yaşam kaygısı bekliyor
        peripedia
        Vay vay vay. Tamamdır bu iş ya. Uzay hayali de gündemimize girdi artık. Yerli uçağımız da göklerde, yerli arabamız da yollarda. Oh mis. Uzayda da bayrağımızı dalgalandırırsak tamamdır bu iş.
         asit
         reis ekibiyle birlikte bayrağı alıp uzaya gidip dalgandırsa ya hakkaten, şöyle senelerce... :D
          redblack
          Drone'un menzili belli yav, atmosfer dışına çıkamıyor🙄
           detokssuyu
           Peki saray da yapılacak mı? Ya okçuluk vakfı? Mars'ta olur Sayın Cumhurbaşkanım. Orada yaşam da var hem. Biz burada kalalım. Siz orada keyfinize bakın.
            tsukyomi
            Ülke bayrağını uzayda çok daha güçlü dalgalandırmak.. Neptün'e, Uranüs'e haber verin, gazmış buzmuş demeden imara açılacaklar.
             monaiman
             İmamhatipler de açılacak mı sultan rte'm...
              sedefartuny
              Ağlanacak halimize gülüyoruz. Topluma bu kadar yabancılaşan, toplumu bu kadar yabancılaştıran başka bir hükümet daha yoktur eminim. Biz ne diyoruz siz ne diyorsunuz. Ne oldu yani bu açıklamayı yapınca. Günü kurtardığınızı falan mı düşünüyorsunuz?
               okadin
               İyi de bunun bize faydası ne. Açlıkla işsizlikle mücadele eden halka faydası ne. Ama kuru ekmek yiyen aç değil ve yoksulluk yok ülkemizde size göre. Pardon. Tabii gidelim uzaya. Nasıl olsa başka hiçbir derdimiz sıkıntımız yok.
                moon_night
                Dalgalanacak mı?? Uzayda hava yoktu en son
                 cinayetvaraga
                 aman dikkat sancak direği kalın olur.
                  gregory_
                  Gemi gelir yanaşır İçi dolu çamaşır İstanbul'un kızları Recep diye ağlaşır Hani benim Recep'im Recep'im Sarı lira vereceğim Almazsan karakola gideceğim
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.