Tüm Ülkede Gece Sela Okunması (15 Temmuz 2021)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   bu ülkede sadece müslümanlar mı yaşıyor? çanlar da çalsın? ha bir de saat 12den sonra kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur diye müzik yasaklanmıştı falan. ne bileyim.
    yabadabadu
    sadece müslümanlar yaşamıyor ama müslüman bir ülke burası ayrıca iki dakikalık selayı, saatlerce sürüp kafa şişiren konserlerle, müziklerle bir tutman da acınası. selaya saygın yoksa bile senin o gece götünü kurtarmak için can veren insanlara saygın olsun.
     imcherry_
     Birilerinin dini değerleri seni rahatsız ediyorsa, yapılmaması gerektiğini düşünüyorsan hastalıklı bir düşünceye sahipsin demektir. Ayrıca, bütün gece haddinden yüksek sesle çalan müzik (İnsanları rahatsız etmeyecek bir ses düzeyinde çalanlara lafım yok.) ile 2, taş çatlasa 3- 4 dakika süren, birilerinin dini değeri olan bir şeyi bir tutman çok saçma geldi bana. Artı olarak, başlığa gelen ve haklı olmadığını söyleyen yorumlara saygısız bir şekilde cevap vermen hiç hoş değil.
      eo110
      Beğenelim veya beğenmeyelim sonuçta bu da bir milli bayram. Gün gelir kutlanması yasaklanır orası ayrı bir konu. 10 Kasım'da (anma günü) sirenler çalıyorsak , 30 Ağustos'ta meşaleler yakıp yürüyorsak veya vb şeyler yapıyorsak bu sela olayı da olacaktır. İnanmadığımız şeylere karşı agresif olursak onlardan farkımız kalmıyor. Saygılar 🤚🏿
       slmbnarda
       Arkadaş çok haklı 3dk süren ve Yılda 1 kez olan sela ile bangır bangır ve hemen hemen her gün çalan müzik eşittir. ince zekasından dolayı tebrik ederim maskoff kardeşimi bunu düşünmek herkesin harcı değil 👏🏻👏🏻👏🏻
        absurdizm
        rahatsız olduysan ağlayarak günlüğüne yazabilirsin
         disi.ejderya
         Bu arada çanlar da çalıyor. Ben ikisinide duymaktan rahatsiz olmam. Bir başkasının özgürlüğünü kisitlayarak ozgur olunmaz .
          yabadabadu
          ELHAMDÜLİLLAH ☝️
           patronicee
           Iı ıhh olmamış bu başlık. Tekrar dene.
            blondewitch
            İslam savunmaktan hiç hoşlanmam ama savundurtuyorsunuz bazen, pöf. Açıkçası beni rahatsız etmiyor, hatta melodik bir tonu olduğu için sela sesini de severim. Çan çalsa da rahatsız etmezdi. Ben nasıl inançsızlığıma saygı duyulmasını istiyorsam, diğer insanların da inançlarını yaşama şekillerine saygı duyarım. O gün ölen insanlar için sela okutularak huzur duyuyorlarsa, varsın sela okutulsun.
             eski_bi_tanidik
             İslam kudurukculari mesaide ; yine bir de utanmadan bunu yazmışsın yazk
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.