14
7.2.2021
Tüm Dünyadaki Tüketim Çılgınlığını Tartışmamız Lazım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   nekadarterbiyesizsin
   Şahsen bir ayakkabının sahte yada gerçek olması önemli bile değil yada içinde yazan markası... yani aynı pantolon aynı kalitede bir şeye sırf marka ve reklam uğruna başka bir markadan bin lira daha fazla vermeye ne demeli ? sıradan bir yüz temizleme köpüğünün 150 lirayı geçmeyeceği gerçeğine rağmen Kylie Jenner'ın kozmetik markası en aşağı 500 tl den Türkiye'de satışa çıktı alıp almamanız değil konu ve bu kimseyide ilgilendirmez elbette ama bu ürünlerin bu fiyatlara marka ve dolar uğruna çıkması bile bana göre saçma elbette ki bir başkası alabilir kullanılabilir ama aslında bir malın tam olarak değeri ne ? özellikle sırf marka ve reklamı uğruna haşimce kandırılmıyor muyuz ? 5 mağaza geziyoruz 5 mağazadan da aynı eşyaya farklı fiyatlar duyuyoruz bu yalnız Türkiye için değil genel olarak Dünyada bu tüketim çılgınlığı tam olarak ne ? bir şey alırken bir çok yer gezip fiyat karşılaştırması mı yapılmalı ?
    ggggggg
    Hepsi Influencer özentiliği. Halbuki bak Mark Zuckerberg'e doğduğundan beri hep gri t-shirt giyiyor. Çünkü neden, Influencer değil.
     nickiharuto
     Ellerine sağlık çok güzel söylemişsin. Duyan bilen okuyan herkesi. 500 TL ile afrikada kaç aile doyar hesaplamaya davet ediyorum. Kayda değer başlıklardan. 👏👏👏👏👏👏 Dünyada aç susuz çocuklar varken, sosyal medyada vicdan kasan duyarlariniza selam olsun.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.