Trans Bir Bireyle Birlikte Olmayı İstememek Transfobi midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Ülkemizde lgbti+ hakları zaten, lgbti+ bireyler yok sayılıyor zaten . Trans bireylere karşı ekstra bir hassasiyet var fark ettiniz mi bilmiyorum. Sonuçta trans birey olmak da bir bireyin kendi tercihi ve nasıl saç rengini değişiyorsak onların da fiziksel kimliklerini kendi hissettikleri doğrultusunda değiştirmesi bence çok normal. Transfobi ya da homofobi gibi korku türleri, bana insanlara saygı duyulmadığını gösteriyor. Sadece her zaman alışık olmadığınız bir tercihe karşı korku beslemeyi anlayamıyorum. Bence birine aşık olduktan sonra onu her haliyle kabul etmek de çok önemli bir oldu.
    criglernajjar
    Trans bir bireyle birlikte olmamak, düşman olmak anlamına gelmediği için transfobi sayılmaz bence.
     patronice24
     Arkadaş olurum ki arkadaşım da var zaten ama birlikte olmam. Asla diyorum, olmam.sonsuz saygım vardır o ayrı. Erkeklerden hoşlanıyorsam eğer bu nettir ve başka türlüsüne meyillenmem asla. Fobiyle falan alakası yok. Translara da bana saygı duysunlar.
      bekir-gundogdu1
      Erkekle birlikte olmayı düşünmüyorum diye de homofobik mi oluyorum bu mantığa göre.
       ozymandiase
       Hayır ya bu farklı bir olay. Tıpkı beğenmediğimiz biriyle birlikte olmamayı tercih etmemek gibi yani.
        takmazuguramatakar1
        Ben trans birinden tahrik olmuyorum panseksüel değilim ama arkadaş olunabilir tabii ki insan sonuçta
         tsukyomi
         Transfobi-homofobi bu bireylerden Allah gibi korkan, bu yüzden onlara lanet eden, tiksinen, hayatı dar eden insanların muzdarip olduğu hastalıktır. Şart olan sevmek değil, saygıdır. Cinsiyet yüzünden, kimlik yüzünden ayrıştırmaları mide bulandırıyor artık.
          eflayilmaz
          İnsanın birlikte olmak isteyeceği insanı kendi beğenilerine ve zevklerine göre tercih etmesini transfobi olarak nitelendiremem
           cun3yt
           Tabi ki değildir. Saçmalamayın yav. Esmer bir sevgilim olsun istiyorum desem, sarışınları otekilestirmis mi olacağım? İnsan birlikte olacağı kişiyi hayal ederken istediği kriteri koyabilir. Bu diğerlerini otekilestirmez.
            ortalik-karisik
            birisi ile birlikte olmamayı istememek sadece istemediğini gösterir fobiklik değildir durum ama sen kalkıp arkasından ibne vb diye atıp tutuyorsan kötülemek için yer arıyorsan fobiksindir muhtemelende eşcinselsindir .bu kin nefretin baska acıklaması olamaz çünkü kendi yapamayınca b. atmaya bayılır bizim insanımızda ondan diyorum bunu. öpüşen hetero görünce bile kıskançlığından ne yapacağını şaşırıp suçluyorlar karşısını ahlaksızlıkla öylede maldır fobıkler
             gregory_
             Hunter Schafer hayraniyim.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.