Trans Bir Bireyle Birlikte Olmayı İstememek Transfobi midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Ülkemizde lgbti+ hakları zaten, lgbti+ bireyler yok sayılıyor zaten . Trans bireylere karşı ekstra bir hassasiyet var fark ettiniz mi bilmiyorum. Sonuçta trans birey olmak da bir bireyin kendi tercihi ve nasıl saç rengini değişiyorsak onların da fiziksel kimliklerini kendi hissettikleri doğrultusunda değiştirmesi bence çok normal. Transfobi ya da homofobi gibi korku türleri, bana insanlara saygı duyulmadığını gösteriyor. Sadece her zaman alışık olmadığınız bir tercihe karşı korku beslemeyi anlayamıyorum. Bence birine aşık olduktan sonra onu her haliyle kabul etmek de çok önemli bir oldu.
    berat-albayrak-official
    Birlikte derken yan yana arkadaş olmamı yoksa ilişki anlamındamı Arkadaş anlamında ise toplumun alışık olmadığı birşey. Alışmamız için bi 200 yol gerek. İlişki anlamında ise isteyen istediğini sever.
     gregory_
     Hunter Schafer hayraniyim.
      takmazuguramatakar1
      Ben trans birinden tahrik olmuyorum panseksüel değilim ama arkadaş olunabilir tabii ki insan sonuçta
       tsukyomi
       Transfobi-homofobi bu bireylerden Allah gibi korkan, bu yüzden onlara lanet eden, tiksinen, hayatı dar eden insanların muzdarip olduğu hastalıktır. Şart olan sevmek değil, saygıdır. Cinsiyet yüzünden, kimlik yüzünden ayrıştırmaları mide bulandırıyor artık.
        kafatamircisi
        La bi durun zaten ülke karışık)) hergün bir yerlerde cinayet, tecavüz, sokak hayvanlarına şiddet dolar euro zaten almış başını gitmiş
         ozymandiase
         Hayır ya bu farklı bir olay. Tıpkı beğenmediğimiz biriyle birlikte olmamayı tercih etmemek gibi yani.
          badideasensei
          Arkadaş olurdum, neden olmasın. Ama ilişki konusunda benim bir sorum var. Geçmişimde kalan birini rencide etmek istemem asla lütfen yanlış anlamayın. Benim eski sevgilim, hormonal açıdan farklıydı. Doktor da trans birey olabileceğini söylemiş zaten ergenliğinin ilk dönemlerinde. Hareketleri benden daha naifti. Bu nasıl bir süreç yaşamadım ve bilmiyorum. Bu büyük bir genelleme mi bilemiyorum. Sesi daha inceydi ergenlik döneminde ki bir erkeğe göre, çok naif ama gerçekten bir yere kadar mükemmel bir insandı. Onu benim gözümde farklı kılan da bunlardı açıkçası. Ben panseksüel miyim?
           hazaryazar
           ben trans falan değilim ama insanlara saygı duyuyorum zorla yapılmadığı sürece
            oedon
            Hetero bir bireyle nasıl birlikte olmak istemeyebiliyorsanız aynısı trans veya eşcinsel bir birey için de geçerlidir. Cevap basit ve nettir. Fobi değildir.
             criglernajjar
             Trans bir bireyle birlikte olmamak, düşman olmak anlamına gelmediği için transfobi sayılmaz bence.
              patronice24
              Arkadaş olurum ki arkadaşım da var zaten ama birlikte olmam. Asla diyorum, olmam.sonsuz saygım vardır o ayrı. Erkeklerden hoşlanıyorsam eğer bu nettir ve başka türlüsüne meyillenmem asla. Fobiyle falan alakası yok. Translara da bana saygı duysunlar.
               eflayilmaz
               İnsanın birlikte olmak isteyeceği insanı kendi beğenilerine ve zevklerine göre tercih etmesini transfobi olarak nitelendiremem
                camparice
                transfobinin ta kendisidir. birini trans olduğu için birlikte olmak istememektir yani kimliği yüzünden ayrıştırmaktır
                 arasserin
                 Birini trans olduğunu bilmeden tanışıp sevdikten sonra sırf trans diye bir ilişkiye başlamak istemiyorsan bu transfobidir
                  veritas-vos-liberabit
                  Lgbt ile aynı düşüncede olmamak onlarla ilişki içinde olmamak yanlış yaptıklarını düşünmek homofobiklik değildir. Homofobik veya transfobilik ne kadar element uyduruloyorsa buna karşılık şiddet göstermek toplumdan dışlamak fobi halidir. Şunu anlayın bir kızdan hoşlanmayınca onu tasvip etmeyince kızfobik mi oluruz
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.