Trafik Polisleriyle Yaşadığınız Garip Anılar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   daisyyy
   Geçen gün balkonda oturuyorum. Polisler geldi bizim caddeyi çevirdi. Biz de balkonda takılırken bir an bir kargaşa oldu. Durdurdukları araç durmadan bastı kaçtı. Peşine 3 tane yunus takıldı. Tabii bir anda heyecan seviyesi yükseldi caddede. 10 dakika sonra alıp geldiler kaçağı ilginç bir seyir oldu bizim için de. Tabii çok merak ettik neden kaçtığını da...
    ahmetsakar
    düğün dönüşü teyzemlere rezil olmuş olarak ve daha da kötüsü aşırı mahçup olarak 2 gün boyunca karakolda nezarette kaldığım anıyı anlatayım. polis değil ama jandarma trafik ile yaşanılanlar da olur mu? olur. oki anlatıyorum. istanbul'da düğünden sonra dağılma vakti geldi. teyzemler bursa'ya geçecekler beni de dedim bursa'ya atın oradan ayrılırız. anlaştık gidiyoruz. osmangazi köprüsü'nden mi geçsek vapurla mı? dedim vapurla gidelim ya püfür püfür eser ne güzel. kabul edildi. eskihisar vapur iskelesine geldik. şoför eniştem, ben önde oturuyorum. arkada teyzem ve küçük iki kuzenim. gişelerden geçtik. o sırada jandarma geldi. bizden öncekilerin kimliklerine de bakmamışlardı. bize bakaları tuttu. verdik kimlikleri. dışarda kontrol yapılıyor. asker geldi, ahmet bey? evet dedim. bi gelir misiniz bizle? eniştem bakıyo bana, teyzem noluyo diyo. geleyim dedim yutkunarak :((( eniştem tedirgin, teyzem tedirgin, ben tedirgin... asker önde ben arkada yürüyorum. dedim abi noldu? askerliğimi de yaptım ne olabilir yani? küçük bi karakol var iskelede. oraya bi kontrol yapalım burada sebebi yazmıyor dedi. elinde telsiz gibi bi şey var oradan bakmış belli olmuyormuş sebebi. karakolda öğrenecekmişiz. girdik içeriye. beni oturttular kapının önündeki banka. iki asker de yanıma oturdu. bilgisayardan baktılar, başçavuş dedi ahmet senin mahkeme tarafından cezan var. 8 ay hapis cezan varmış 6.000 TL para cezasına çevrilmiş. olay ne dedim? ısparta mahkemesi vermiş dedi. dedim ne diyosun komutanım ne cezası derken benim aklıma geldi. taaa 3 sene önce olan bi kavga davası vardı. adam yaralama bilmem ne. suç aleti saklamaktan dolayı ifade vermiştim. davayı da takip etmedim. dedim nasıl olsa ceza almam saçma sapan bi şey. dava sonuçlanmış bana tebliğ edilmiş... ev adresim değiştiğinden dolayı da görmemişim. e-devlet'e giren biri de değilim görmedim yani. ceza onaylanmış. abi dedim napıcam şimdi ne oluyo? parayı ödeyeceksin biz de serbest bırakacağız. ama şanssızlığına bugün cuma günü ve saat 16.43... abi dedim bu para yanımda yok gidip çekeyim verelim. iki asker koluma girdi askeri araca bindik :((( bildiğin suçluyu götürüyorlar ya :((( enişten şaşkın, teyzem kapıda ağlamaklı... ben daha olayı açıklayamadım. askerlere rica ettim, dedim teyzemlere söylim bari durumu izin verin. teyzeme enişteme anlattım, o sırada dedim zaman doluyo parayı yatıramazsam içeriye atacaklar beni :((( dedim teyze enişte, siz dedim yola devam edin, ne olur ne olmaz. muhtemelen parayı yatırsam bile yetişmez. yazışacaklar aralarında. siz dedim çantamı bırakın karakola gidin. teyzem yok bırakmam falan dese de ikna ettim. sonra parayı yatıramadım. babamı aradım dedim durum böyle böyle. ben mapusa düştüm. pazartesi parayı yatır beni çıkar şurdan. ulan ahmet ananı mananı dedi ama baba yüreği dayanamadı. iki gün yattım paşalar gibi. pazartesi günü asker çıkardı beni demir parmaklığın arkasında geçen iki gün. güzel tatil oldu bana. değişik bi maceraydı.
     tsukyomi
     Ghost konseri için İstanbul'dayız, 3 terliksi kuzen ve me. Ama ikimizde de rahibe kostümü var, Allahtan makyaj işine girmemişiz. Araba zaten ufacık, sıkışmışız. Trafikçiler durdurdu bizi, standart prosedürler falan derken adamların gözü bizde, benim gözüm onların yanında duran yunusta. Ama ne yunus, o üniforma nasıl oturmuş üstüne be. Umarım bakmaz lan derken zoom yedim o aşırı satanik halime. Terliksi kuzenlerim de dirsek delisi yapıyorlar aşağıda. O trafik polisi uzattıkça uzattı işi, ben içeride derbeder oldum. Ama adresi kazıdım aklıma. Dedim ertesi günü bulurum lan, bulmam lazım. Ertesi günü ayıcıklı şortumla farklı adreste rastladım adama. Göklerden geliyor emir demek. Buradan sonrası Entel Feridun hikayesi. Ama beni o ttnet hızındaki trafik polisi yaktı, yatacak yerin yok abi l:m
      roxannee-
      Bir gün çevirmeye denk geldim. Sabah 7 gibi kahvaltı yapmaya gitmiştik. Ben de yanıma cüzdan almadım tabi. Dönüşte de çevirme vardı. Ehliyet dedi polis. Dedim yok. Ama o hiç yok anlamış gitti diğer polise söyledi. Ben de Friends dizisindeki Rachel’in polis memuru ile diyaloğundan etkilenerek biraz şirinlikle bu işi hallederim diye düşünüp ehliyetim var ama yanımda yok. Bu seferlik görmezden gelseniz diye sevimli sevimli takılıyorum. İşin kötü yanı yaş itibariyle küçük gösterdiğim için ikna olmadılar indirdiler tc numarası ile sorgulama yaptılar. Sonra da bir daha olmasın diye saldılar. Bu işler Amerika’daki gibi olmuyormuş ülkemizde onu görmüş oldum ahahahaha.
       fyodormikhailovich
       Araçta bi sıkıntı vardı trafik ekipleri çevirdi ceza yazacaklardı. İndim araçtan komiserleriyle konuşmaya. Dedim bu seferlik salın falan. Salmadı sonra hangi takımlı olduğumu sordu tabi bende Galatasaray dedim. Herhalde poliste Galatasaraylı salacak beni diye bekliyordum ki ben Beşiktaşlıyım lafını duydum. E dedim şimdi ne yapacağız? Oğlum var dedi bi forma hediye etsene tamam dedim bende. Numaramı falan aldı çaldırdı ertesi gün buluştuk avrupa yakasının polisiydi almaya Anadolu yakasına geldi. Buluştuk verdim formayı devam etti :)
        avci-kiz
        Bizi trafik polisi durdurdu,halamda ününün doruğunda tabii,polis halama diyo, Polis:Sizi bir yerden görmüştüm sanki Halam:Bilmem,ben sizi daha önce görmedim Polis:Mesleğiniz nedir? Halam :Kuaförüm,ayrıca Türkiye Kuaförler ve Berberler Federasyonunda eğitmenim Polis:Herhalde biyerde denk geldik Ben:hiç bişi anlamoyorum(içimden)
         gulfemkaya
         Kapanmadan sona yaşanır diye umuyorum ama güzel tatli bir olay olsun lütfen🙏🏻🙏🏻
          fakatmuzeyyen
          Ahh bir trafiğe çıkayım bak ne olaylar yaşayacağım :)
           issizmadaaam
           Arkadaşımla bizi durdurup nereye yolculuk diye sormuştu. Canı muhabbet etmek istedi herhalde.
            belizzimaaa
            Beni durdurup yeşilimsi arabam için "Bunu çok mu aradın?" demişti. Gerçekten bunun için durdurmuş, ehliyet ruhsat bile istemedi:))))
             samanyolundan
             iki araç peş peşe idik,beraber alkol almıştık,polis çevirmesine takıldık,benim ehliyet gitti ceza yedim,diger arkadaşa devam et dediler,meğer polisin akrabası imiş:)ben böyle adalete nasıl güvenebilirim ki?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.