Toplumumuzun Araba Kullanmayı Bilmeyen Erkeklerden Hoşlanmıyor Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Sanki bir zorunlulukmuş gibi erkeklerin üzerinde böyle bir baskı var. 18 yaşına girer girmez ehliyet alınacak, öncesinde de araba kullanmak öğrenilecek, hatta babanın arabası kaçırılacak falan. Bugün araba kullanmayı bilmeyen 30'lu yaşlarına yaklaşmış kuzenim resmen aforoz edildi bulunduğumuz ortamdan. Olur muymuş hiç araba kullanmayı bilmemek, çok önemliymiş, gerekliymiş falan. Araba kullanmaya gelene kadar bir erkeğin kazanması gereken nice nice alışkanlıklar, kazanımlar var da neyse biz yine böyle göstermelik olaylarda arayalım erkekliği falan. Nedir bu arabanın erkeklerle özdeşleştirilmesi, araba kullanmayan erkek olur mu sorunsalı?
    gregory_
    Kadinlar kötü araba kullanir kafasiyla ayni kafalar iste.
     arasserin
     Her olaya cinsiyet rolü atfettikleri için şaşırtmıyor bu durum
      imcherry_
      aman şiddet uygulamasın da her yere ben götürürüm gerekirse
       -lucy-
       Ben iki tarafında bilmesi taraftarıyım. Hele ortada bi evlilik konusu varsa, iş açısından da kolaylık sağlayacaktır. Ya da acil durumlarda. Sonuçta evlenince kimse kimsenin kölesi olmuyor, eşi oluyor.
        merilolika
        trafikte kadın sürücülere hakaret eden kafalar bunlar her trafiğe çıktığımda bunlarla karşılaşıyorum bence bilmesinler o tipler ya biz kadınlar hallederiz
         ozymandiase
         Araba kullanmayı bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum. Bunda utanılacak bir şey olmamasına rağmen insanlar aşırı anormal karşılıyor. Ne var yani anlamadım ki. Kadınlar için böyle bir baskı nasıl yoksa erkekler için de olmamalı.
          mrlawyerkk
          Evet çok üzerimize geliyorlar bu konuda. Şaka bir yana araba kullanmak zorundayız, iyi araba kullanmak zorundayız, hız yapmak zorundayız falan.
           eliymalik
           Türkiye'de kimse araba sürmeyi bilmiyor, emniyet kemeri takmadan hız yapmayı şoförlük sanar. En ufak hatada (kendisi hiç yapmaz çünkü) karşısındakinin annesine küfür eder.
            sedefartuny
            Doğrudur o yüzden erkek çocuklarına çok küçük yaşta öğretiyorlar bu olayı gerçi ilgilerinden kaynaklı da kolay ve erken öğreniyor olabilirler ama bu erkekliği burada gördükleri gerçeğini değiştirmez.
             peripedia
             Bence kadın erkek farketmeksizin herkesin araba kullanmayı bilmesi gerek. Bakın arabası olsun, bilmem kaç yaşına gelmeden araba alsın falan demiyorum. Bir şekilde biliyor olmamız lazım bence.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.