Toplumumuzdaki 'Herkes Evlenmeli' Algısı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Toplumumuzda 25-26 yaşlarını geçen herkesin evlenmeyi planladığı, bir evlilik istediği algısı var. Tabi bu ailelerimizin istekleri ve akıllarında olan ama herkes evlenmeli ya da bir gün herkes evlenecek gibi bir algı var. Nedense bir evlilik yapmak istemeyenlerin varlığını reddediyoruz. Özellikle annelerimiz bu konuda zaman zaman baskıcı olabiliyor. Arkadaşlarının kızları ile tanıştırma eylemleri mi dersin, mütemadiyen fotoğraf gösterme girişimimi dersin. Neden herkesin evlenmek zorunda olmadığını düşünmüyoruz?
    benita
    Onlar olaya duygusal yaklaşıyor torun sevgisi daha ağır basıyor, yaşıtlarının çoğu torun sahibiyken özeniyorlar bence. Bir de mutluluğun evlilikten ibaret olduğunu sanıyorlar, onların zamanında belki öyleydi durum bilmiyorum ama dünyanın ve düzenin değiştiğini anlamıyorlar
     monaiman
     insanlar bir şeylerin evlenmesini istiyor. Herhangi bir şey olabilir. Sadece evlensin istiyolar. Çok takmayın. Düğün lazım onlara.
      gregory_
      Büyükler diyorsa evlenmek gerekir.
       luciferin_kizkardesi
       Evlenmek ne biliyim isteyene nasip etsin Allah da daha 25 yaşında genç biri evlenmesin ya genćliğinin baharı yani. Ben 20'lerinde evlenen görünce üzülüyorum. 30'a yaklaşın bu ya 28-29 bence evlenme yaşı
        ggg89
        Sizde de var mı bilmiyorum ama herkesin yaptığı şey bana çok cazip gelmiyor. Marjinal olma çabası değil bu yanlış anlaşılmasın. Tercih edilmeyeni tercih etme merhameti diyebiliriz. Galiba arkadaş grubundaki tek ve ebedi bekar ben olacağım. Bundan mutluluk duyabilirim. Böyle farklılıklar keyif verir.
         mevsimlerdensnbahar61
         Neyseki toplum algısına göre idame ettirmiyoruz hayatımızı
          okadin
          Çok doğru. Çekirdek ailenin böyle bir beklentisi ve talebi olması bile ailenin geri kalanı sizin düğününüzü planlıyor bile olabilir. Ben evlenmeden önce, evlilik fikri aklımda bile yokken sevgili geniş ailem davetlilerin kimlerde kalacağını dahi planlamışlar, kendilerini bu hazırlamışlardı. Türk milleti düğün olayına bayılıyor zaten. Düğün olsun da nasıl, nerede ve kimin olursa olsun.
           sedefartuny
           Annemin benim için ayarladığı tanışmalara gerçekten evlenmek isteyen ama istediği gibi bir aday bulamayan bir arkadaşımı gönderiyorum. Sonrasında annemi arayıp kızınız çok hanımefendi, çok sevecen diyenler oldu. Bunlar bana vakti zamanında buzdolabı diyen canım teyzeler ya da akrabalar. Kazan kazan ilişkisi yani ben mutlu, arkadaşım mutlu, annem mutlu. Henüz kızımızı evlendiremedik bu yöntemle ama erkekleri tanıma aşamasında henüz.
            dr.rock
            Evleninki komşu teyzeyle bakkal amca züküştünüzü bilsin
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.